Gatavo.com Logo 512x512px

Kur dzert gardu kafiju

Kur dzert gardu kafiju

Kur dzert gardu kafiju. Ar maziem solīšiem tuvojas pavasaris. Laiks, kad mēs visi tiešām sākam izbaudīt dabu. Kafijas tase rokā un pastaigas var sākties. Tāpēc piedāvāju 10 lieliskas kafijas vietas, kur var malkot uz vietas un paņemt līdzņemšanai dzērienus. 

Visās šajās vietās pati esmu bijusi, vēl joprojām apmeklēju. Ja seko man sociālajos tīklos un mājaslapā, tad zini, ka esmu kafijas mīle, un man ir svarīgi baudīt kvalitatīvu dzērienu. Īpaši novērtēju mazās kafejnīcas ar jaukiem soliņiem un galdiem, kur arī ērti var novietot riteni.

Ieskaties arī manā bloga rakstā, “Kafija nav dzēriens, tā ir kultūra”, kurā vari izlasīt kā radusies kafija, kādi ir kafijas veidi.

Un arī, rakstā, “Kur paēst Rīgā kūciņu un iedzert gardu kafiju”, plašāks saraksts ar kafejnīcām un restorāniem. 

Kur dzert gardu kafiju

  1. Rocket Bean

Nekas nav mainījies, vēl joprojām mana gardākā kafija. Šobrīd, kad rakstu, Rocket Bean, ceļ jaunās kafijas vietiņas. Nevaru sagaidīt. Mana mīļākā Rocket Bean kafejnīca ir uz Miera ielas. Tur nekad nav skumji. Vai nu paķeru līdzi kafiju, vai nu piesēžu uz vietas. Ļoti patīk, ka varu uzpildīt bez maksas savu ūdens pudeli. Parasti ņemu Flat white dzērienu, kas maksā 3.20. Jā, kafija ir dārga, bet nedzeru to katru dienu.

Par manu pieredzi plašāk vari izlasīt bloga rakstā ŠEIT.

  1. Kalve

Kalve daudziem ir iemīļota kafijas vieta. Es to atklāju pavisam nesen. Vairāk par pašu kafiju man patīk kafejnīcas dizains un atmosfēra. Miera ielas Kalve man bieži ir pa ceļam, tāpēc tur esmu salīdzinoši biežs viesis. Arī šeit mans konforta dzēriens ir Flat White, cena 3.70EUR (dārgāk kā Rocket Bean). 

Par manu pieredzi plašāk vari izlasīt bloga rakstā ŠEIT.

  1. Kurts Coffee

Šobrīd atrodas, nu jau arī, Tērbatas ielā 56 un pie Vērmanes dārza ieejas, Elizabetes un Barona ielas krustojumā. Dikti mīlīgs un apburošs namiņš, kur var paķert kafiju un kādu cepumiņu līdzņemšanai. Man ļoti patīk. Esmu biežs apmeklētājs. Man parocīga lokācija, lai ikdienas skriešanā varētu paķert kafiju un doties ceļā. 

Par manu pieredzi plašāk vari izlasīt bloga rakstā ŠEIT.

  1. Cafeterius

Kafejnīca, kas varbūt netik populāra. Es vienkārši neesmu šo vārdu daudz dzirdējusi un manījusi šādu veida listēs. Tomēr, iesaku iegriezties. Interesants dizains un uz vietas var palasīt grāmatas. Pati esmu bijusi vienu reizi. Tā atrodas uz Ģertrūdes ielas, kā zināms tur kafiju vietiņas ir daudz. 

  1. Moltto

Kafejnīcu ķēde, kas atrodas vairākās Rīgas ielās. Krišjāņa Valdemāra ielā, kafejnīcai ir ļoti smuka āra terase, kas ir iekšpagalmā, kas man arī atgādina tādu mazo, slēpto Itāliju. Maza Itālija Rīgā Moltto, jauka vietiņa, lai paslēptos no lielās ielas trokšņa. Moltti esmu iecienījusi siltajos laikus, tur man garšo tieši aukstās kafijas. Citas kafijas, man neīpaši. 

Par manu pieredzi plašāk vari izlasīt bloga rakstā ŠEIT.

  1. Kase

Kase ir no retajām vietām, kuru neesmu apmeklējusi. Bet vēlos šo kafejnīcu pieminēt, jo atrodas pie skaistā, renovētā Dailes teātra parka. Saulainā dienā, nav jādomā, kur paķert dzērienu. Parasti es gāju uz Mārtiņa Beķereju, kas ir pretējā ielā (neesmu šīs vietas kafijas fane) vai arī uz Cadets de Gascogne, tur kafijai un svaigi spiestām sulām nav nevainas.

  1. Strada Coffee Bar

Strada Coffee Bar ir Rīgas sirdī. Vecrīgā jau nu noteikti nevar sūdzēties par kafiju vietu izvēli. Bet, ja vēlies pamēģināt kaut ko jaunu, iesaku iegriezties. Populārs itāļu stila “apertivo”. Vietēji, svaigi grauzdēta kafija un īpašas kafijas receptes. Speciāla kafija, yerba mate, matcha un dažādas tējas.

  1. Citāda Konditoreja

Iespējams uzdosi jautājumu, kas ir šī pa vietu, bet pateicoties šai konditorejai, no rītiem visa Pērnavas iela smaržo pēc bulciņām. Tā arī es uzgāju šo mazo kefejnīcu. Tā kā manas ikdienas gaitas rit gar Pērnavas un Barona ielas krustojumu, iegriežos Citādā Konditorejā, lai paķertu līdzi rīta kafiju un svaigu bulciņu.

Šajā rajonā nav daudz vietas, kur paņemt kafiju vai baudīt to uz vietas. Citādā Konditorejā ir pa ceļa pastaigām uz Barona rotaļu laukumu vai Grīziņkalna parku. 

  1. McCafé

Varbūt liksies dīvaini, bet McDonald’s kafija man tiešām garšo. Rīgas Centrā, pie Laimas Pulksteņa, gatavo labāko kafiju. Man ļoti patīk, ka varu piebraukt ar riteni pie lodziņa, kur nav rindas un pasūtīt kafiju. Nav arī jadomā, kur pieslēgt riteni. Ātri, vienkārši un, manuprāt, ja tā padomā, lētākā kafija no šīm 10 pieminētajām

  1. The Ned

Kafejnīca ir dikti, dikti maziņa, toties omolīga. Vairāk teiktu vieta, kur iegriezties un paķert kādu dzērienu līdzņemšanai. Siltākā laikā, apsēsties un ievilkt elpu uz spilgti oranžiem krēsliem.

The Ned nogaršoju savu pirmo apelsīnu auksto kafiju, īsta bauda, taču bija padārga, 5EUR. Bieži šeit neiegriežos, bet retu reizi sanāk.

Par manu pieredzi plašāk vari izlasīt bloga rakstā ŠEIT.

Jautājums – Kur dzert gardu kafiju -, cerams uz kādu laiku tiks atlikts. Iesaku piesekot man sociālajos tīklos (IG, FB, Tik-Tok) – bieži dalos ar bildēm un rekomendācijām par jaunām un netik jaunām vietām, kuras esmu apmeklējusi. Garda kafija un kūciņas ir mana vājība! Priekā!

“Viņš bija mans sapnis, un es biju viņa kafijaUn, kad mūs sabēra kopā, tas bija kaut kas.”

Tev varētu arī patikt

Atbildēt