Gatavo.com Logo 512x512px

Mans pirmais Kalve apmeklējums

Mans pirmais Kalve apmeklējums

Mans pirmais Kalve apmeklējums. Par Kalve kafejnīcām biju dzirdējusi no vairākiem draugiem, tomēr kaut kā ceļi mani nebija vēl līdz turieni aizveduši. Līdz brīdim, kad tā parādījās Miera ielas Republikā.

Kalve Coffee Roasters” – “specialty” kvalitātes kafijas grauzdētāji, kas ir patiesi pret visām iesaistītajām pusēm it visā, ko dara. To pamatvērtības ir godīgums, atvērtība, pieejamība, kā arī uz kvalitāti tendēta un ilgtspējīga rīcība. Strādā tā, lai katra darbība atstātu pozitīvu nospiedumu, lai var radīt emocionāli pilnvērtīgu mantojumu tālākām paaudzēm.

SIA “Kalve Coffee” ir Latvijas uzņēmums ar kafijas grauzdētavu Jaunmārupē, kā arī vairākām kafejnīcām-veikaliem Rīgā – Stabu ielā 38, Baznīcas ielā 13 un Āgenskalna tirgus pirmajā stāvā. Nu jau arī Miera ielā 19, kur sākās arī mans iepazīšanās stāsts ar šo lielisko kafijas vietiņu.

Mans pirmais Kalve apmeklējums

2023. gads man bija kafijas gads – gāju savas ideālās kafijas meklējumos uz visādām jaunām un netik jaunām kafejnīcām. Mēdzu teikt, ka tajā gadā, daudz vietiņas atrada mani.

Kalve sen jau bija manā “bucket list”. Savas ikdienas gaitās bieži sanāk iet pa Miera ielu vai arī to izvēlos kā pastaigas maršrutu, jo uz tās atrodas mana mīļākā kafijas vieta “Rocket Bean.”

Baudot saulīti 29. augustā uz Miera ielas pamanīju, ka ir atvērusies jauna vietiņa, izrādās, Kalve. Tas bija acīmredzams mājiens, ka ir laiks iegriesties un nogaršot slavēto kafiju. 

Mazās mājīgās Miera ielas Kalve telpas man lika apstāties un vērot. Dikti skaists interjers. Īpaši mākslas darbi uz sienām. Izrādās viena no gleznām ir speciali darināta priekš Kalves kafejnīcas un tā autore ir Paula Zariņa-Zēmane.

Neesmu bijusi citās Kalve kafejnīcās, taču izrādās, ka kafejnīcas interjers ir krāsaināks nekā ierasts, tas tāpēc, ka Kalve ne tikai novērtē augstvērtīgus produktus un interjera priekšmetus, bet arī izturas ar cieņu pret vidi sev apkārt, integrējot apkārt esošo ēku un to stāstu dzīves savā interjerā.

Viens no īpašniekiem skaidro, ka dizains un vizuālā identitāte viņiem ir ļoti svarīga, jo visu, kas mums ir apkārt baudām arī ar acīm. Dizains ir atšķirīgs gan kafijas iepakojumiem, gan kafejnīcās, taču vienojošais ir augstvērtīga kvalitāte. Miera ielas KALVE iemieso lokācijas rotaļīgo raksturu, ko spilgti iezīmē Rīgas Dzemdību nams, Laimas šokolādes vecā rūpnīca un Jaunais Rīgas teātris.

Kalve kafijas

Par kafiju

Arī šoreiz ņēmu savu iecienīto Flat White līdzņemšanai, kas liekas maksāja 3,70EUR. Ar šo dzērienu noteikti var pateikt vai kafijas pupiņas un barista ir savos augstumos. Un varu teikt, ka kafija bija dikti garda. Bet kafijas krūzīte, skaists mākslas darbs, ko negribējās pat mest ārā. 

Kalves kafejnīcā man uzrunāja ne tikai skaistā māksla un kafija, bet arī nopērkamais dzērienu klāsts no ledusskapja, kā, piemēram, kambuča. 

Apkalpošana patīkama. Barista smaidīgs un bija gatavs atbildēt uz maniem jocīgajiem jautājumiem. 

Visā visumā priecājos par jaunu papildinājumu uz Miera ielas. Lai gan sākumā aizdomājos par to vai vēl viena kafijas vieta ir nepieciešama, īpaši, kad divas labākās kafijas atrodas gandrīz viena otrai blakus. Bet varu teikt pēc pieredzes, ka Kalve un Rocket Bean kafijas pupiņas garšo un smaržo citādāk. 

Kur vēl iedzert gardu kafiju un netikai, lasi sadaļā “Blogs”.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt