Gatavo.com Logo 512x512px

Valentīndienas receptes

Valentīndienas receptes

Valentīndienas receptes. Valentīndiena ir īpaši piemērota tuvo cilvēku lutināšanai ar sirsnīgiem ēdieniem. 

Jāpiemin, ka katrs mēs mīlestību izrādam citādāk. Lai arī cik banāli tas izklausītos, Valentīndienā galvenais nav dāvanas – ziedu pušķi, šokolādes, bet gan laiks, ko tu viens otram dāvā. Laiks ir mūsdienās lielākā vērtība, tāpēc novērtējat kopā būšanu.

Mana mīlestības valoda ir ēdiens. Tukšs izēsts šķīvis, katra pavāra lielākā balva.

Es iesaku Valentīndienā kopā pagatavot brokastis, iespējams, pusdienas, vai pat vakariņas. Zemāk vari apskatīt manus recepšu ieteikumi šiem skaistajiem svētkiem.

Valentīndienas receptes

Deserti:

Dzērieni:

Pamatēdieni:

Uzkodas:

Vairāk receptes meklē ŠEIT!

Valentīndienas receptes

Nedaudz par pašu Valentīna dienu

Vai zināji?

Ņemot vērā to līdzības, tiek uzskatīts, ka svētku izcelsme ir romiešu festivālā Lupercalia, kas notika februāra vidū. Festivālā, kurā tika svinēta pavasara atnākšana, tika rīkoti auglības rituāli un sieviešu un vīriešu sapārošana ar loterijas palīdzību. 5. gadsimta beigās pāvests Gelāsijs I aizliedza svinēt Luperkaliju, un dažreiz tiek piedēvēts to aizvietošanai ar Svētā Valentīna dienu, taču svētku patiesā izcelsme labākajā gadījumā ir neskaidra. Valentīna dienu kā romantikas dienu sāka svinēt tikai aptuveni 14. gadsimtā.

Lai gan bija vairāki kristiešu mocekļi, vārdā Valentīns, šī diena, iespējams, ir aizgūta no priestera, kuru ap 270. gadu pēc mūsu ēras mocekli nomira imperators Klaudijs II Gotiks. Saskaņā ar leģendu, priesteris parakstīja vēstuli “no tava Valentīna” sava cietuma uzrauga meitai, ar kuru viņš bija sadraudzējies un, pēc dažām ziņām, izdziedināja no akluma. Citi ziņojumi liecina, ka svētki tika nosaukti par svēto Valentīnu no Terni, bīskapu, lai gan iespējams, ka abi svētie patiesībā bija viena persona. Vēl viena izplatīta leģenda vēsta, ka svētais Valentīns neievēroja imperatora pavēles un slepeni salaulājās pāriem, lai glābtu vīrus no kara. Šī iemesla dēļ viņa svētku diena ir saistīta ar mīlestību.

Viduslaikos Francijā un Anglijā tika uzskatīts, ka 14. februāris ir putnu pārošanās sezonas sākums. Tas papildināja domu, ka Valentīna dienas vidum vajadzētu būt romantikas dienai. Angļu dzejnieks Džefrijs Čosers bija pirmais, kurš savā 1375. gada dzejolī “Parlament of Foules” ierakstīja Svētā Valentīna dienu kā romantisku svinību dienu. Rakstot: “Ja tas tika nosūtīts Svētajā Valentīna dienā, kad katrs nediena nāk tur, lai izvēlētos savu biedru.”

Interesanti, vai ne? Bet, nu, kā lai tur būtu, gatavojam un ēdam ar mīlestību! Priecīgus svētkus! 

Tev varētu arī patikt

Atbildēt