Gatavo.com Logo 512x512px

Mana pieredze Cadets de Gascogne

Mana pieredze Cadets de Gascogne

Mana pieredze Cadets de Gascogne. Franču maiznīca, kas manu sirdi iekarojusi jau vairākus gadus. Cadets de Gascogne atrodas 7 vietās:

  • Ģertrūdes iela 30
  • Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 8
  • Brīvības iela 73
  • Krišjāņa Valdemāra iela 37
  • Ernesta Birznieka Upīša iela 20A
  • Aleksandra Čaka iela 92 
  • Brīvības gatve 314, Teika

Pati esmu apmeklējusi tikai divas Cadets maiznīcas, Brīvības un Aleksandra Čaka ielā. Bet visvairāk Brīvības ielā, bieži sanāk tur iet garām. Āra terase ir pieejama ilgu laiku, kas man ļoti patīk. Arī rudenī ir brīnišķīgi sēdēt ārā un baudīt siltu piparmētru tēju. 

Mana pieredze Cadets de Gascogne

Par Cadets de Gascogne 

Tā ir pirmā franču maiznīca Latvijā, un strādā kopš 1999.gada. Katra tās kafejnīca ir ar savu šarmu, kurās ik rītu tiek gatavotas svaigas smalkmaizītes un konditorejas izstrādājumi. 

Piedāvā savās vitrīnās arī svaigi ceptas franču bagetes, slavenās šokolatīnes un citas Francijā populāras smalkmaizītes, ar kurām varat mieloties klāt uzdzerot “cafe au lait” un lasot svaigāko presi – gluži kā Parīzē! 

Pēdējos gadus ļoti attīsta sortimenta piedāvājumu, un nu jau var nobaudīt slavenos cepumiņus “Macarons” un kūciņas “Cannelés Bordelais”, eklērus, Amandīnes un Basku kūku, un citus franču gardumus. Iesaka pamēģināt pašu ražotos mājas saldējumus, kas pagatavoti no īstiem augļiem un ogām, vai izslavēto desertu “Crème brûlée”

Mana pieredze Cadets de Gascogne

Es neatceros savu pašu pirmo apmeklējumu, tomēr atceros, ka bieži ejot garām Cadetam de Gascogne, noskatījos kā cilvēki sēž āra terasēs vai iekšā pie logiem. Vienmēr tur bija pārpildīts ar cilvēkiem. Tas atstāja labu iespaidu. 

Reiz sen senos laikos pienāca arī mana apmeklējuma reize, Brīvības ielā. Es parasti izvēlos sēdēt āra terasē, ja tā to var nosaukt. Galdiņi ārā izskatās kā uzlikti pa vidu uz ietves un garāmgājēji ir tuvu tev. Sākumā man likās, ka būs dīvaini sēdēt, ka visi tevi redz un noteikti vēro. Tā pavisam nav. Garāmgājējus nemaz nemanu un liekas, viņi arī nemana mani. 

Pirmo pavasara saulīti cenšos noķert tieši tur. Ir aizvējš uz Brīvības ielas, cilvēki ir laimīgi, jo sagaidījuši beidzot siltos saules starus. Nedaudz ieslēdzas vērotājas “modes”.

Cadets esmu iecīnījusi pasūtīt svaigu spiestu sulu, vienīgā vieta Rīgā, kurs liekas par to ir jāmaksā saprātīga cena. Protams, kafiju un eklēriņu. Tas ir mans tāds standarta pasūtījums. Sāku iecienīt arī kruasānus, neesmu vispār kruasānu ēdēja, bet ja paspēj uz tikko ceptiem, tie vienkārši izkūst mutē. 

Man ir piefiksētas dažas izmaksas:

  • Svaigi spiesta ananasu sula un eklērs – 5,80EUR. 
  • Flat white, tiramisu un svaigi spiesta ananasu sula – 4,30EUR. 
  • Kruasāns un apelsīnu sula – 4,30EUR. 

Man jau liekas, pilnīgi normālas cenas. Tās gan bija 2023. gada cenas, iespējams, šogad kaut kas mainījies.

Jāpiemin, laikam, par dizainu iekšpusē. Par to gan es neesmu baigā starā, liekas mazliet novecojis, bet tas laikam arī piedod to Francijas šarmu. 

Vēl viens plus šajai kafejnīcai, ka tās darba laiks darba dienās ir līdz 21.00. Citas tādas kefejnīcas Rīgā taisās ciet jau 18.00.

Cadets de Gascogne atrodas ļoti tuvu Dailes teātrim. Esmu piefiksējusi, ka pirms izrāžu sākuma, kafejnīca ir pilna. Cilvēki tur sarunā satikties, nedaudz paklačoties un doties baudīt kultūru.

Es iesaku apmeklēt Cadets de Gascogne. Man pagaidām ir tikai pozitīvas emocijas. 

Kur vēl Rīgā baudīt tēju, kafiju un bulciņu, lasi bloga rakstā “Kur paēst Rīgā kūciņu un iedzert gardu kafiju”.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt