Gatavo.com Logo 512x512px

Viduslaiku restorāns Rozengrāls

Viduslaiku restorāns Rozengrāls atrodas Vecrīgā. Telpās, kuras kā Rīgas Rātes senākais vīna pagrabs un svinību vieta rakstos minēta jau 1293. gadā! Restorāna lielākajā zālē ar 4 metrus augstām velvēm vēl šodien atrodas vienīgā viduslaiku pazemes aka Rīgā, kā arī no 1201. gada saglabājies pirmā Rīgas aizsargmūra fragments! Restorāna 5 zālēs viduslaiku atmosfērā vienlaicīgi var mieloties 150 viesi. Ēdieni tiek gatavoti pēc senām receptēm.

Viduslaiku restorāns Rozengrāls

Viduslaiku restorāns Rozengrāls atrodas Rīgā, Vecrīgā, uz mazas ieliņas Rozena 1. Liekas, šī iela Vecrīgā izskatās pēc dikti senas un veclaicīgas ielas. Pirms vairākiem gadiem, Rozengrālam paiet garām tiešām nevarēja, jo pie ieejas stāvēja īsts bruņikies, kas aicināja restorānā un stāstīja tā vēsturi. 

Pēc pandēmijas laika, Rozengrāls bija kādu laiku ciet, biju jau sabēdājusies, ka diemžēl tā arī šo autenstisko vietu neapmeklēšu. Tomēr pavisam nejauši sociālos tīklos manīju, ka restorāns ir atvērts un gaida viesus. Tā nu es ar draugu, nedēļas nogalē izdomājām šeit vakariņot.

Es jau teiktu, ka pati vieta ir kā restorāns un īsts muzejs. Kamēr gaidi ēdienu, staigā apkārt pa restorānu, kas ir paliels, un pēti saglabājušās vēstures liecības. Zemāk padalīšos ar bildēm no iekšpuses. Bet vispār jau, iesaku Tev aiziet un to visu redzēt ar savām acīm.

Par ēdienu..

Citos bloga rakstos esmu minējusi, ka mani silda sirsniņu mazi sīkumiņi, šoreiz Rozengrālā man dikti uzrunāja tā ēdienkarte. 

Starterītim paņēmām zupas – Sīpolu Franču zupa, Pikantā zupa ar cāļa ķidām. Un jāsaka godīgi, ar šīm zupiņām kārtīgi varēja paēst.  Pamatēdienā uz diviem paņēmām cūkas stilbu ar piedevām, to bija ļoti grūti apēst. Dzēru rozā Franču vīnu un draugs brūvēto restorāna alu. Mazs kompliments no Rozengrāla, pašcepta maizīte, kas ietīta lina drāniņā.

Ja jautā, vai Tev apmeklēt šo vietu, NOTEIKTI! Es diemžēl kā vienmēr nepaspēju piefiksēt cik samaksājām par ēdienu, bet atceros, salīdzinot ar parastu ēstuvi, kā piemēram lido, cenu atšķirība bija niecīga. Palikušas tik vien pozitīvas emocijas no Rozengrāls apmeklējuma.

Kur vēl gardi paēst Rīgā un Latvijā skaties ŠEIT.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt