Gatavo.com Logo 512x512px

Natu paradīze Kure ceptuvē

Natu paradīze Kure ceptuvē

Natu paradīze Kure ceptuvē. Vēl viens mazs gardums Rīgas centrā. Kā pati Kūre ceptuve saka “the living bakery” – dzīvā beķereja. Un šim apgalvojumam noteikti varu tikai piekrist. Ceptuve atrodas Ģertrūdes ielā 33, Rīgā. Ieeja ar skatu uz veco Ģertrūdes baznīcu.

Dikti maziņa vietiņa, ar trim apaļiem, maziņiem galdiņiem. Vienā sānā rosīgie pavāri, kas rada gardo maģiju un otrā vienmēr smaidīgie un laipnie pārdevēja, kas nebaidās ar nedaudz pajokot. Vasaras sezonā plešas uz baznīcas ielas ar āra galdiem, ja vēlies iegūt iedegumu un sasildīties, tad noteikti tur ir īstā vieta, kur būt.

Natu paradīze Kure ceptuvē

Izvēlies sev tīkamāko pastel de natas maizītes garšu – klasiskā, kardamona, zemesriekstu, pistāciju, creme brulee, ābolu nata, bio šitaki sēņu nata, pikantā nata. Un nu jau arī parādījušies zviedru kardamona maizītes, kā arī katrai gada sezonai, piemeklē aktuālās garšas. Piemēram, pavasarī, mana patiešām mīļākā bulciņa ir rabarberu ar baltās šokolādes vaniļas krēmu dāņu kārtainajā mīklā. Siltājā laikā, top dzēriens, liekas visā Rīgā ir Mango mača. Neesmu mačas cienītāja, tāpēc no šo dzērienu neesmu nogaršojusi.

Kure ceptuve ir vēl viena fantastiska vietiņa, kas atvērās vaļā pagājušo 2023. gadu. Svaigas ceptas natas, tā sevi reklamēja. Un ko tur daudz domāt, gāju skatīties un nogaršot. Katru reizi, kad devos pēc natām, ceptuvē nebija neviena brīva galdiņa. Neko darīt, vajadzēja pasūtīt līdzņemšanai.

Pati esmu nogaršojusi klasisko, ābolu natas un zviedru maizīti. Man tiešām ļoti garšo. Katru reizi ir bijušas svagas un siltas.

Pienāca 2024. gada janvāris un trāpījos uz tukšu ceptuvi. Es tā nopriecājos, ka varēšu beidzot uz vietas baudīt maizītes, skatīties pa stikloto sienu kā pavāri gatavo. Pat skaļi noteicu pārdevējai, ka nekad līdz šim man nebija gadījies šeit piesēst.

Kā jau sākumā minēju, vietiņa ir maza. Kādu brītiņu bija vienu. Tad sākās pusdienu laiks un cilvēki sākā nākt ceptuvē. Viss ir tik šauriņš, ka sāku pat neomolīgi justies un mierīgā pasēdēšana vairs nebija tik mierīga. Bet ticu, ka šāds cilvēku pieplūdums ir uz neilgu laiku. 

Pēdējā reizē dzēru cappuccino un ēdu viņu jaunumu zviedru kardamona maizīti ar mandeļu krēmu un putukrējumu. Interesanta kombinācija, maizīte bija nedaudz pasāļa un krēmi saldi. Man patika. Es noteikti iesaku apmeklēt Kūre ceptuve! 

Kur vēl Rīgā un tās apkaimē baudīt gardu kafiju un kūciņas, skaties ŠEIT.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt