Gatavo.com Logo 512x512px

Rīsi ar vistu un spinātiem kokosriekstu mērcē

Rīsi ar vistu un spinātiem kokosriekstu mērcē
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  10 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  30 min

Rīsi ar vistu un spinātiem kokosriekstu mērcē. Ticu, ka šis nav nekas jauns, bet priekš manis bija. Visas šīs sastāvdaļas bija mājās un izdomāju apvienot, jo kāpēc gan ne. Tāds Āzijas pieskāriens. Un kokosriekstu piens vai sviests nekad nevar būt par daudz, vismaz man. 

Kā vēl pagatavot rīsus, skaties ŠEIT.

Vai zināji?

Rīsi:

Rīsi ir graudzāļu dzimtas ģints. No šīs ģints tiek plaši kultivētas divas sugas sējas rīsi un Āfrikas rīsi. No tiem iegūst to cietos graudus, kas tiek lietoti uzturā. Rīsi ir viens no svarīgākajiem pārtikas produktiem pasaulē. Aptuveni puse no pasaules iedzīvotājiem, tajā skaitā gandrīz visi Austrumāzijas un Dienvidaustrumāzijas iedzīvotāji, ir pilnībā atkarīgi no rīsiem. 

Tas ir plaša patēriņa produkts. 95% no pasaulē izaudzētās rīsu ražas apēd cilvēki. Tajos ir daudz minerālvielu, vitamīnu un olbaltumvielu. Regulāri lietojot uzturā rīsus, samazinās risks saslimt ar sklerozi, jo tie samazina holesterīna daudzumu asinīs. Dažādi apstrādājot rīsu graudus, iegūst rīsus, kas atšķiras pēc krāsas, garšas, pagatavošanas laika, kā arī pēc uzturvērtības. Pēc apstrādes veida rīsus iedala brūnajos, baltajos un ar tvaiku apstrādātajos. 

No rīsiem var pagatavot praktiski jebko — gan salātus, zupas, saldus ēdienus, pat konditorejas izstrādājumus un pīrādziņu pildījumu. Austrumnieki no rīsiem gatavo arī makaronus.

Kokosriekstu piens:

Kokosriekstu piens ir necaurspīdīgs, pienbalts šķidrums, kas iegūts no nobriedušu kokosriekstu rīvētas mīkstuma. Kokosriekstu piena necaurredzamība un bagātīgā garša ir saistīta ar augstu eļļas saturu, no kura lielākā daļa ir piesātinātie tauki. Kokosriekstu piens ir tradicionāla pārtikas sastāvdaļa, ko izmanto Dienvidaustrumāzijā, Okeānijā, Dienvidāzijā un Austrumāfrikā. To izmanto arī ēdiena gatavošanai Karību jūras reģionā, tropiskajā Latīņamerikā un Rietumāfrikā, kur kokosrieksti tika ieviesti koloniālās ēras laikā.

Kokosriekstu pienu iedala apakštipos, pamatojoties uz tauku saturu. Tos var vispārināt kokosriekstu krēmā ar vislielāko tauku daudzumu; kokosriekstu piens ar maksimālo tauku saturu aptuveni 20%; un kokosriekstu vājpiens ar nenozīmīgu tauku daudzumu. Šo terminoloģiju ne vienmēr ievēro komerciālajā kokosriekstu pienā, ko pārdod Rietumvalstīs.

Kokosriekstu pienu var izmantot arī piena aizstājēju ražošanai. Šie produkti nav tas pats, kas parastie kokosriekstu piena produkti, kas ir paredzēti ēdiena gatavošanai, nevis dzeršanai. Saldināts, apstrādāts kokosriekstu piena produkts no Puertoriko ir pazīstams arī kā kokosriekstu krēms. To izmanto daudzos desertos un dzērienos, piemēram, piña colada, lai gan to nevajadzētu sajaukt ar kokosriekstu krēmu.

Lai labi garšo rīsi ar vistu un spinātiem kokosriekstu mērcē!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzvāri rīsus.

  Solis 2

  Tikmēr, kamēr vārās rīsi, sagriez fileju kubiņos vai kā vēlies, pievieno garšvielas un izcep uz pannas.

  Solis 3

  Kad fileja izcepusies pievieno kokosriekstu pienu, es minēju 3 ēdamkarotes, bet pati lieku uz aci, jo vairāk, jo labāk. Mērce ar rīsiem, beigās sanāks nedaudz kā zupa, bet tam tieši tā jābūt.

  Solis 4

  Pievieno arī saplucinātas spinātu lapas. Spināti saraujas un paliek tāda “pļeka”, tāpēc varētu prasīties pat vairāk kā 50 g.

  Solis 5

  Gatavos rīsus liec bļodiņā un pārlej ar vistas un spinātu kokosriekstu mērci. Pārber nedaudz ar zilo sieru. Gatavs.

  Secinājums

  Es pievienoju teriyaki garšvielu un paprikas pulveri asumiņam. Droši var pievienot, piemēram, chili saldskābo mērci. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi