Gatavo.com Logo 512x512px

Čedaras alus fondī

Čedaras alus fondī
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  10 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  10 min

Čedaras alus fondī. Uztaisi šo maltīti sev un kādam, sanāks kā Valentīna dienas vakars un vakariņas, kaut vai katru dienu!

Citas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Fondī būtībā ir tikai kausēta siera pods, kurā jūs iemērcat maizi. Mūsdienu fondī receptēs ir nepieciešams siers, vīns un garšvielas, taču ir vērts atzīmēt, ka ir daudz dažādu variāciju. Vīna vietā var izmantot alu (Čedaras alus fondī), to var pagatavot no viena vai vairākiem siera veidiem, un garšvielas parasti tiek pielāgotas personīgajām vēlmēm.

Pirmo reizi fondī vai vismaz fondī līdzīgam ēdienam var izsekot līdz Homēra Illiadam, kurā tas tika aprakstīts kā siera, vīna un miltu kombinācija. Viens no pirmajiem šī ēdiena vārdiem mūsdienu vēsturē ir datēts ar 1699. gada Šveices pavārgrāmatu. Käss mit Wein zu kochen autore pieminēja vārdus – siera vārīšanu ar vīnu. Šī recepte prasīja rīvētu sieru un vīnu, kas bija jāsajauc, jāvāra un jāēd kopā ar maizi.

Bet šis ēdiens joprojām nebija pazīstams kā siera fondī; patiesībā šī frāze tika izmantota, lai aprakstītu citu ēdienu, kas sastāvēja galvenokārt no siera un olām. Tikai 1875. gadā vārds fondī sāka apzīmēt siera fondī, un jau bija ieteikumi to padarīt par Šveices nacionālo ēdienu.

1930. gadā Šveices siera savienība popularizēja fondī kā Šveices nacionālo ēdienu, un pārējais ir vēsture. Galvenais iemesls fondī kā nacionālā ēdiena popularizēšanai bija siera patēriņa palielināšana, un agresīvā kampaņa turpinājās gadu desmitiem.

Arodbiedrība arī popularizēja reģionālās fondī šķirnes, lai cilvēki no dažādām valsts daļām iztērētu sieru un novecojušo maizi. Tas bija īpaši populārs Otrā pasaules kara normēšanas laikā, kad piekļuve citiem pārtikas produktiem un sastāvdaļām bija ļoti ierobežota.

Pēc normēšanas beigām Savienība kļuva vēl agresīvāka ar fondī kampaņu. Viņi sūtīja fondī komplektus dažādiem pasākumu organizatoriem un militārajiem pulkiem, lai atbrīvotos no visiem viņu īpašumā palikušajiem fondī komplektiem.

Fondī vienā naktī nekļuva par būtisku Šveices nacionālā mantojuma daļu. Tā popularitāte pieauga lēnām, bet pārliecinoši, un laika gaitā tas kļuva par Šveices vienotības simbolu.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzkarsē vienā katlā alu, sinepes, sasmalcinātas ķiploka daiviņas, čederas sieru, kukurūzas cieti. Visu maisi līdz siers ir kārtīgi izkusis un izveidojusies viena šķidra masa.

  Solis 2

  Ielej siltu gatavo masu skaista bļodiņā. Pasniedz šo visu ar sagrieztām ābolu šķēlītēm, ķiploku grauzdiņiem un maizes kubiņiem, lai varētu dipēt izveidotajā mērcē.

  Secinājums

  Mērcei jābūt siltai. Dipēt mērcē var jebko, ko vēlies un kas pēc tavām garšu kārpiņām iet ar to kopā. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi