Gatavo.com Logo 512x512px

Gatavo TOP 10 receptes 

Gatavo TOP 10 receptes

Gatavo TOP 10 receptes 2023. gadā. Šogad varētu teikt, ka esmu mazāk gatavojusi kā pirms tam, toties esmu apmeklējusi daudz jaunas vietiņas, par tām vari lasīt Bloga sadaļā – Restorāni. Zemāk redzēsi sarakstu ar manām top 10 receptēm, protams, ir vēl, bet sapratu, ka šos ēdienus gatavoju biežāk kā citus. Salāti, siltie ēdieni, kūciņas un dzērieni. Ieskaties, varbūt kāda recepte noderēs.

Ēdiena gatavošana man patikusi jau no bērnības. Vecmamma atļāva virtuvē ieviest kārtību, sakārtot garšvielas, uzsmērēt maizīti un krāmēt uz tās visu ko vēlos, pat ja kopā tas negaršos labi. Tas laikam arī mani aizveda līdz Gatavo idejai.

Priekšroku dodu vienkāršiem un ātriem ēdieniem. Citreiz paeksperimentēju ar sastāvdaļām, samiskēju saldo ar sāļo un sanāk lieliska maltīte. 

Kāds izcila personība ir teikusi, ka cilvēks nevar labi domāt, labi mīlēt, labi gulēt, ja cilvēks nav labi paēdis. Šim apgalvojumam nevar nepiekrist.

Gatavo TOP 10 receptes 

Ēdiens ir viena no dzīves pamatvajadzībām. Pārtika satur barības vielas — vielas, kas ir būtiskas ķermeņa audu augšanai, atjaunošanai un uzturēšanai, kā arī dzīvībai svarīgo procesu regulēšanai.

Enerģiju pārtikā mēra vienībās, ko sauc par kalorijām. Vecums, dzimums, svars, augums un aktivitātes līmenis nosaka katru dienu nepieciešamo kaloriju skaitu. Atkarībā no vecuma, dzimuma un aktivitātes līmeņa ieteicamā dienas kaloriju norma bērnam vecumā no 11 līdz 14 gadiem var svārstīties no 1600 līdz 2600 kalorijām dienā, mazkustīgām meitenēm un visvairāk aktīviem zēniem. Pieaugušajiem tas var svārstīties no 1800 līdz aptuveni 3000.

Cilvēku ēšanas paradumus spēcīgi ietekmē kultūra. Rituāli, kas saistīti ar ēdiena gatavošanu, kopīgošanu un patērēšanu, pilda sociālās un bioloģiskās lomas.

Reliģija dažkārt spēlē lomu tajā, ko un kad cilvēki ēd. Piemēram, džainu reliģijas sekotāji stingri tic nevardarbībai pret visu dzīvo. Stingri džaini nekad neēd gaļu. Daudzi džainieši arī atturas ēst kartupeļus un citus bumbuļus, jo, izraujot bumbuļus no zemes, tiek nodarīts kaitējums daudziem maziem organismiem.

Gardēži ir cilvēki, kurus aizrauj ēdiens, ēdiena gatavošana, pārtikas rūpniecība un ar pārtiku saistītā kultūra. Atšķirībā no profesionāliem šefpavāriem, pavāriem vai lauksaimniekiem, gardēžiem parasti nav ekonomiskas intereses par pārtiku. Gardēžiem ēdiens ir hobijs.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt