Gatavo.com Logo 512x512px

Kūkas un kūciņa Fika cafe

Kūkas un kūciņa Fika cafe

Kūkas un kūciņa Fika cafe. Es atkārtošos, bet garda kafija un brīnišķīgas kūciņas man var vienmēr uzlabo jebkuru nedēļas dienu.

Fika cafe kafejnīcu atklāju Instagramā. Piesekoju un sekoju līdzi tās piedzīvojumiem. Un pienāca reiz arī tā diena, kad kafejnīcā iegriezos. Tā atrodas Krišjāņa Barona ielā 41/43.

Kūkas un kūciņa Fika cafe

Šobrīd, kad dzīvē atpūšos, cenšos laiku veltīt sev. Tas nozīmē darīt to, kas man patiesi patīk. Un viena no lietām, kā jau pirmstam minē, iegriezties mazās kafejnīciņās, kur ir iespēja malkot kafiju un uzēst kādu kūciņu.

Esmu strādājusi par viesmīli, pārdevēju un tāpēc zinu, ko nozīmē laba apkalpošana un, viss ir iespējams. Es novērtēju labu servisu. Un pirmais ienākot Fika kafejnīcā, man iepriecināja smaidīgā barista. 

Es nezinu kāpēc, bet pašu kafejnīcu, drīzāk tās dizainu, biju iedomājusies nedaudz citādāku, bet tas nav sliktā nozīmē. Te grūti pat paskaidrot, kafejnīca, kā kafejnīca, dizaina ziņā, teikšu, pat nekas īpašs. Tomēr, kas piesaista acis gan man, gan arī citiem, noteikti ir lielais Neona uzraksts. 

Kūkas un kūciņa Fika cafe


Mīļā Fika, Tu man tiešām patīc, taču, tie dzeltenie, dziļie, mīkstie krēsli, nudien nav ērti. Man kā mazai auguma īpašniecei, sajūta, ka iekrītu dīvāna un neko citu vairs neredzu un nevaru aizsniegt, bet tas ir galīgi mazs sīkums. 

Nu ķeramies klāt kūkām?

Jā, šī ir kūku vieta! Kūkas var baudīt uz vietas un arī pasūtīt savu īpašo kūku ar dizainu. Es šeit nogaršoju Mango brauniju. Sākumā biju nedaudz skeptiska, jo mango ēdienos citreiz var būt par daudz, salds, taču šeit viss bija līdzsvarā. Mango garnējums, pufīgs, ne par saldu, ne par skābu. Un to, ka varēja redzēt vēl mango šķiedras, hello, tas nozīmē, viss ir svaigs! Nuuu, vēlāk sekoja vēl viena kūciņa un vēl viena, jo es nevarēju noturēties, un priekšroku šoreiz devu Latvijas kūciņai “Vecrīgai”.


Šaujam tālāk. Kafija… Ziniet, “Flat white” ir mans dzēriens. Es dzeru stipru kafiju. Kas ir Flat white? – kafijas dzēriens, kas sastāv no espresso ar uzputotu pienu. Tas ir pielīdzināms lattei, taču pēc tilpuma ir mazāks un ar mazāku mikroputu daudzumu, tāpēc tajā ir lielāks kafijas īpatsvars pienā un samtainākas konsistences piens – ļaujot espresso dominēt garšā, vienlaikus sajūtot pienu.

Kafija Fika cafe


Par ko ir stāsts, daudzi savās dzērienkartēs nepiedāvā šādu opciju, tāpēc citreiz ņemu kafiju ar pienu. Un arī Fikas dzērienkartē nebija minēts Flat white. Pasūtot kafiju, baristas vārdi bija kā mūzika manām ausīm. Pirmo reizi man Latvijas kafejnīcā pajautāja, vai varbūt es vēlētos Flat white. Ohh, es dabūju lielisku Flat white. Barista, es nezinu kas Tu biji, bet paldies! Tas bija lieliski!

Ziniet, kas man vēl pārsteidz Fika cafe, tualetē nebija papīra dvieļi, bet gan mazi dvielīši. Pats paņem savu mazo dvielīti un pēc tam ieliec veļas grozā. Sajutos kā mājās. Un, manuprāt, tualete ir arī faktors tam, kāda ir vieta. Tas parādīja, ka Fikas kafejnīcā ir tīrs un sakopts.

Starpcitu, otrajā stāvā, virs kafejnīcas tieši gatavo maģiskās kūkas un kūciņas. Saldā smarža virmo visapkārt. Es noteikti iesaku iegriezties jebkuram!

Kur vēl paudīt gardu kafiju, lasi bloga rakstā “Kur paēst Rīgā kūciņu un iedzert gardu kafiju“.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt