Gatavo.com Logo 512x512px

Mana mīļākā Berlīnes kūciņa Kūkotavā

Mana mīļākā Berlīnes kūciņa Kūkotavā

Mana mīļākā Berlīnes kūciņa Kūkotavā. Kūko, kūko dzeguzīte, kūko, cik tev tīk – ar šiem vārdiem man asociējas vārds Kūkotava.

Kūkotava ir kafejnīca Rīgā uz Tērbatas iela 12/1. Lieliska vieta, kur paēst gardas kūciņas, salātus un citus ēdienus. Kad runā par Kūkotavu, bieži piemin brokastu laiku, jo šī ir viena no retajām vietām, kas ir atvērta sākot no plkst. 8.00 un veras ciet 20.00.

Es pati ar kūkotavu iepazinos sen, taču neatceros neko no pirmās reizes, vienīgi, ka tā ir dārga vietiņa. Par dārdzību domas neesmu mainījusi. 2023. gada vasarā sanāca pāris reizes apciemos kafejnīcu, baudīt maltītu uz tās terases, kas ir visai šaurā vietā. Sēdi malko savu kafiju un vēro garāmgājējus, kas noskatās, kas ir uz tava šķīvja. Bet tas nepavisam netraucē.

Mana mīļākā Berlīnes kūciņa Kūkotavā

Kāpēc ir tāds raksta nosaukums. Vasarā atvērās jauna vieta Cruffins, kur pārdod cruffinus, kā es mēdzu paskaidrot, pončiks pildīts ar gardiem krēmiem. Šī vieta tā kļuva populāra, ka rindas garas un kafejnīcā apsēsties nav iespējams. Bet tie cruffins tik garšīgi! Tāpēc sāku meklēt informāciju, vai tiešām Rīgā šī ir vienīgā vieta, kur var baudīt šādu gardumu, pēc nosaukuma meklējot, neko citu neatradu. Tā es padevos meklēt un gāju stāvēt rindā, lai nopirktu cruffins.

Vienā skaistā dienā, kādā sociālajā tīklā, ieraudzīju bildi no Kūkotavas ar Berlīnes kūciņu. Pēc izskata nudien nav cruffins, taču sastāvs likā tas pats. Tā nu gāju medīt Bērlīnes kūciņu. Un kopš tās reizes, es tajā iemīlējos. Kā pati kūkotava saka – “Apburošs kārums dzīvespriecīgai dzīvei: samtains vaniļas krēms, kas apvienots ar gatavu aveņu skābumu. Šī debesu kombinācija ir tīra svētlaime.” Pufīgā virtuļa garša un sātīgais krēms ir mans salduma sapnis. Tā nu es vairs nevaru paiet garām Kūkotavai, tā Bērlīnes kūciņa jau ap ielas stūra mani sauc.

Kur vēl var baudīt gardu kafiju un kūciņas, lasi ŠEIT
Un kā pagatavos savu “Bērlīnes” kūciņu, skaties ŠEIT.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt