Gatavo.com Logo 512x512px

Kā es gāju kūciņas medībās uz Osiris

Kā es gāju kūciņas medībās uz Osiris, lasi tālāk..

Svētki nevar būt par daudz. Tāpēc svinēju Pride nedēļu Latvijā, kas man asociējas ar brīvību un pieņemšanu, tāds kāds tu esi. Tāpēc dikti mīlu saukli – Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi! 

Kāds draugs Facebook noshēroja krāsainu varavīksnes kūciņu, un es sapratu, ka man kā īstai kūciņu mīlei ir jādodas uz Osirisu. Adrese: Krišjāņa Barona iela 31, Riga, Latvija.

Par Osiris

1994. gadā ar Džordža Sorosa klātbūtni tika atklāta Cafè Osiris, kas sākotnēji bija kā blakusinstitūcija Sorosa fonda iedibinātajai akadēmiskajai grāmatnīcai Aperto libro. Noapaļoto ēkas stūri Lāčplēša un Barona ielas krustā, tieši virs kafejnīcas ieejas pārskata seno ēģiptiešu dieva Osirisa visuredzošā acs. Tā ir bijusi lieciniece arī tajā, kas notiek aiz šīm durvīm – jaudīgām prāta vētrām un ambiciozu ideju dzimšanai. Citas no tām novestas līdz galam, citas palikušas pusceļā, bet citām bijis lemts palikt turpat pie kafejnīcas galdiņiem – kafijas biezumos vai vīna glāzes pēdējā lāsē. Lakonisko “Osirisa” interjeru, kurā nav vairāk par desmit galdiņiem, veidojuši mākslinieki Varis Dzērve un Dace Zeltiņa. Un, ja jāizceļ kāds skaļrunīgāks interjera izteiksmes līdzeklis, tad tās noteikti būtu galdu un bāra letes zaļās akmens virsmas un stiklotais kamīns, kurā rudens un ziemas dienās un vakaros deg lielo sveču ugunis.Turklāt kafejnīca savā veidolā līdz šim neko būtiski nav mainījusi

Tā bija mana pirmā reize šajā kafejnīcā/restorānā. Ejot bieži Osiris garām, domāju, ka tā tāda dikti glauna vieta, bet patiesībā nemaz jau tā nav. Iesaku tur arī baudīt kafiju, kas tiešām bija lieliska, apsēsties āra terasē un vērot kā garām skrien cilvēki savās ikdienas gaitās.

Par ēdienu, – es paņēmu dienas piedāvājuma zupiņu, kas bija Gulašzupa. Tad kafiju ar kūciņu. Par kūciņu, pēc bildes spriežot, man likās, ka tās krāsas varētu būt dikti saldas un cukurainas, bet tā pavisam nebija, – biezpienīga, pufīga, zemeņu mērce, vienu vārdu sakot, kusa mutē. Kopā samaksāju 18.50EUR, padārgi, bet ziniet, bija tā vērts!

Kur paēst Rīgā, lasi ŠEIT

Tev varētu arī patikt

Atbildēt