Gatavo.com Logo 512x512px

Berliner jeb Berlīnes pončiki

Berliner jeb Berlīnes pončiki
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Porcijas
  20
 • Gatavs
  40 min

Berliner jeb Berlīnes pončiki ir īstas gardums. Ko līdzīgu mēdzu nopirkt Kūkotavā, bet, protams, pašam pagatavot ir lielāka bauda.

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Berliner ir vācu ievārījuma virtulis bez cauruma centrā, kas izgatavots no saldās rauga mīklas, kas cepta speķī vai cepamā eļļā, ar ievārījuma pildījumu un parasti pārklāta ar pūdercukuru.

Cukurs bija ļoti dārgs līdz 16. gadsimtam, un agrīnos virtuļus parasti pildīja ar pikantiem pildījumiem, piemēram, sieru, gaļu un sēnēm. Kad imports no Karību jūras reģiona cukura plantācijām padarīja cukuru pieejamāku, augļu konservi ieguva popularitāti. 1485 u

1485. gadā Nirnbergā tika izdota pirmā vācu valodas pavārgrāmata, kas tika izdota drukātā veidā Kuechenmeisterei, un tā 1486. palika drukātā veidā vismaz līdz 1674. gadam ar 20 izdevumiem (vēlāk tā tika tulkota poļu valodā 1532. gadā).

Tā bija viena no pirmajām pavārgrāmatām, kas tika iespiesta, izmantojot Gūtenbergas presi, un tajā ir pirmā zināmā želejveida virtuļa recepte, ko sauc par Gefüllte Krapfen, kas pagatavota ar ievārījumu pildītu rauga maizes mīklu, kas cepta taukos. Nav zināms, vai šis jauninājums bija autora vai vienkārši esošas prakses ieraksts.

Ar želeju pildīto krapfenu 1800. gados sauca par berlīniešiem, pamatojoties uz leģendu par patriotisku maiznieku no Berlīnes, kurš kļuva par pulka maiznieku pēc tam, kad Prūsijas armija viņu uzskatīja par nederīgu kaujai. Kad armija bija uz lauka, viņš virtuļus “cepa” vecmodīgi, cepot uz atklātas uguns. Saskaņā ar stāstu karavīri konditorejas izstrādājumu nodēvējuši par Berlīni.

Lai labi garšo berliner jeb berlīnes pončiki!

Kā gāju medībās uz Kūkotavu pakaļ Berlīnes kūciņai, vari lasīt bloga rakstā: “Mana mīļākā Berlīnes kūciņa Kūkotavā

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Gatavo mīklu. 1 glāzi silta piena iemaisi 7 g raugu, ½ glāzes cukuru, sāli, 1,5 ēdamkarotes augu eļļu un 2 ēdamkarotes konjaku. Pakāpeniski pievieno 600 g miltus. Samīci mīklu, atstāj lai tā uzrūgst.

  Solis 2

  Gatavo krēmu. Uzvāri ¾ glāze piena.

  Solis 3

  Atlikušajam aukstajam pienam pievieno 1 olu, vanilīnu, ½ glāzes cukuru - kārtīgi sakul. Pēc tam pievieno 1, 5 glāzi miltus. Visu sakul ar putojamo slotiņu, skatoties, lai nav kunkuļu.

  Solis 4

  Aukstā piena masu liec verdošajā pienā, pastāvīgi maisot vāri, kamēr sabiezē.

  Solis 5

  Karstajā krēmā liec šokolādi, kārtīgi samaisi, lai tā izkūst, krēmu atdzesē.

  Solis 6

  Mīklu sadali olas lieluma bumbiņās, ar rokām izveido plācenīti. Vajadzētu itkā sanākt aptuveni 20.

  Solis 7

  Vidū liec 1-1,2 tējkaroti krēma, mīklas malas sastiprini kopā, liec ar savienojuma vietu uz leju.

  Solis 8

  Dziļā katlā vai friterī uzkarsē augu eļļu - fritē pončikus.

  Solis 9

  Atdzisušos berlīnerus pārkaisi ar pūdercukuru.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi