Gatavo.com Logo 512x512px

Vistas šašlika receptes

Vistas šašlika receptes

Vistas šašlika receptes. Šašliks ir siltā laika ēdiens. Iedod latvietim saules stariņus, un ielas un pagalmi smaržos pēc gardas gaļiņas. Zem smaragda lapu nojumes, kas klāta ar saules gaismu, piknikam atklājās dabas simfonija. Izklausās pēc lieliska piknika vai ne? Bet, protams, pikniks kurā cep šašliku ir labākais pikniks.
Es jau esmu tāda kārtīga cūkgaļas šašlia cienītāja, bet retu reizi ar uzēdu vistiņu. Piedāvāju dažas lieliskas un vienkāršas receptes kā iemarinēt vistas šašliku. Lai izdodas!

Vistas šašlika receptes

Vai zināji?

Ļauj no ledusskapja izņemtajai vistai “atpūsties” istabas temperatūrā 15 minūtes. Nav ieteicams vistu uzglabāt istabas temperatūrā ilgu laiku, tomēr tik īss brītiņš sekmēs lieliskāku rezultātu.

Mazgāt jēlu vistas gaļu vai nemazgāt? Šis ir jautājums, par kuru bieži vien strīdas gatavotāji. Labāk lieku reizi atkārtot – vistas gaļu nav nepieciešams pirms gatavošanas skalot ar ūdeni. Uzskats, ka gaļas noskalošana atbrīvos to no potenciālajām baktērijām, ir maldīgs.

Vistu pirms gatavošanas nepieciešams nosusināt liekos gaļas šķidrumus. Nosusinātas vistas filejas cepšanas laikā skaistāk apbrūnēs, bet stilbiņu āda būs kraukšķīgāka. Tāpēc, pirms ķeries pie gatavošanas, pēc tam, kad gaļa izņemta no iepakojuma, nosusini to ar papīra virtuves dvieļiem. Vēl labāk – izņem gaļu no oriģinālā iepakojuma, novieto uz šķīvja un ieliec ledusskapī uz pāris stundām, lai liekais šķidrums apžūst.

Vistu vajadzētu marinēt cieši noslēdzamā traukā vai maisiņā un uzreiz ielikt atpakaļ ledusskapī. Un atceries, ka marinādi nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot, piemēram, lai tajā otrreiz iemarinētu dārzeņus vai sēnes!

Dārzeņiem, gaļai un zivīm – katrai šai produktu grupai – jābūt savai darba virsmai/dēlītim. Lai garšas un baktērijas nesajaucas kopā, kas var sekmēt arī ēdiena neizdošanos.

Cerams noderēja kādas vistas šašlika receptes un ieteikumi! 

Tev varētu arī patikt

Atbildēt