Gatavo.com Logo 512x512px

Dažāda veida aukstās zupas

Dažāda veida aukstās zupas

Dažāda veida aukstās zupas. Varētu nosaukt par vasaras top ēdienu. Ātri pagatavojams un, protams, gards ēdiens. Ne tikai latvieši lepojas ar auksto zupu, bet arī Lietuviešiem ir labi zināmā aukstā zupa – šaltiborščiai. Un izrādās, Poļiem arī ir šis gardums.

Īsti aukstās zupas izcelsme nav zināma un ir miglā tīta. Bet tas jau neko baigi nemaina. Varam tik priecāties par receptēm un iespēju baudīt īstu gardumu.

Ja izdzirdam vārdu – ausktā zupa -, nāk prātā uzreiz atsvaidzinošā, klasiskā aukstā biešu zupa. Tā ir daļa no tradicionālās lietuviešu virtuves, klāt vēl vārīti kartupeļi uz blakus šķīvja. (Neesmu pārliecināta, vai Latvijā mēs to uzkatām par tradicionālo zupu.)

Tā sastāv no krēmveida marinētu vai vārītu biešu un sāļa kefīra vai paniņu maisījuma, kam pievienoti gurķi un cieti vārīta ola (tos var sagriezt vai sarīvēt). Visu zupu bagātīgi garšo ar dillēm un parasti atstāj nostāvēties, līdz visas garšas ir labi apvienotas. Zupu parasti gatavo vasarā un pasniedz ar kartupeļiem. To var ēst kā uzkodu vai vieglu pamatēdienu.

Bet auksto zupu var pagatavot ne tikai no bietēm. Skaties tālāk receptes.

Dažāda veida aukstās zupas

Receptes:

Klasiskā aukstā zupa

  • 1 l kefīrs, Burciņa rīvētu marinētu biešu, 150 g vārīta desas, 2 gurķi, 5 redīsi, Buntīte lociņi, Buntīte diļļu, 2 ēdamkarotes etiķa, 1 tējkaroti krievu sinepes, Sāls, pipari pēc garšas, 4 olas.

Baltā aukstā zupa ar redīsiem un gurķiem

  • 1 l kefīrs, 5 mazie gurķīši, 5 redīsi, Buntīte dilles, Buntīte lociņi, Sāls pēc garšas.

Ātrā aukstā tomātu zupa

  • 5 tomātu iekšiņas, 1 mazais gurķis, Mazs gabaliņš puravs, 2 šampinjoni, 1 ēdamkarote krējums, 1 tējkarote mārrutki, Sāls pēc garšas.

Aukstā avokado zupa

  • 3 avokado, 500 ml kefīrs, 1 laims, 1 ķiploku daiviņa, Zaļumi – dilles, pētersīļi un lociņi, Sāls pēc garšas, 2 olas.

Aukstā skābeņu zupa

  • 2 buntītes svaigas skābenes vai 1 burciņa veikalā nopērkamas, 2 vārītas olas, 3 nelieli vārīti kartupeļi, 1 garais gurķis, 1 ēdamkarote mārrutki, 1 ēdamkarote sinepes, Sāls pēc garšas, Nedaudz dilles, Nedaudz cukurs, 1 citrons, 2 l kefīrs, 0.5 l ūdens.

Citas zupas receptes meklē ŠEIT.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt