Gatavo.com Logo 512x512px

Halovīns ko tajā gatavot?

Halovīns ko tajā gatavot?

Halovīns ko tajā gatavot? Halovīns ir svētki, kad varam ļauties nedaudz tumšākajai, ekspresīvākajai dzīves pusei un ēst daudz saldumus. Šī diena ir jautra, nedaudz biedējoša un notiek viss kaut kas, izņemot nopietnība. Tomēr vēsturiski svētki bija reliģiska rakstura un ārkārtīgi nozīmīgi to cilvēku kultūrai, kuri tos svinēja.

Mūsdienās daudzas valstis Halovīnu svin 31. oktobrī, ieskaitot arī Latviju. Lai gan šie svētki nevisiem iet pie sirds, jo parādas visādi mošķi uz ielām un pie māju durvīm, taču tas netraucē citiem baudīt svētku dienu jeb drīzāk vakaru. 

Kas ir Halovīns?

Ja nu kāds vēl nezina, kas ir Halovīns.

Halovīns ir svētki jeb svinības, ja to tā var nosaukt, kad joki un pārģērbšanās pa citiem tēliem iet pilnu sparu. 

 • Galvenā Halovīn doma ir pārģērbiet par citu tēlu – tas var būt briesmonītis, mīļākais multeņu vai filmu varonis. Kāds simbols; dievība, cita persona utt.
 • Otra galvenā lieta ir iet konfekšu medībās. Jaunāki bērni iet pie kaimiņiem prasīt konfektes ar frāzi “saldumus vai izjokosim.”
 • Vecāku cilvēku vidū ir populāri veidot Halovīna ballītes, kur, protams, ir jābūt pārģērbušamies par kaut ko. Vakara gaitā balso par labāko tērpu utt.
 • Citi izvēlas šo dienu pavadīt mājās ar tuvākajiem cilvēkiem, skatīties filmas un baudīt nopirktos saldumus. 
 • Ķirbja grebšana.
 • Citiem patīk stāstīt šausmu stāstus, lai radītu atmosfēru. 
 • Izrotāt savas mājas ar dažādiem dekoriem, kā skeletiem, ķirbjiem, spokiem utt.

Halovīns, ko tajā gatavot?

Halovīns, ko tajā gatavot?

Halovīns ir saldumu diena. Diena, kad var atļauties pagatavot kūciņu, siltu dzērienu un uzrīkot ballīti ar daudz našķiem. 

Ķirbis un kanēlis, ir rudens ēdiens. Tāpēc tas Halovīnā ir ļoti populārs. Ķirbi ne tikai grebj un izmanto kā rotājumu, bet arī no tā gatavo daudz lieliskus ēdienus.

Vairāk informācijas, par to, kas ir ķirbis, lasi šeit

Halovīna ēdiena receptes

 • Iesāc savu svētku rītu ar gardām pankūkām – Plānās šokolādes pankūkas.
 • Pusdienās vai vakariņās pagatavo Ķirbja krēmzupu.
 • Un pēc tam baudi Amerikāņu klasiku, kas ienākusi daudzās mājās – Hocus Pocus. (Citas desertu receptes meklē šeit -> Deserti , jo Halovīni ir saldumu diena! Pagatavo desertu kopā ar bērnu, viņš noteikti būs priecīgs iesaistīties šajā procesā, šajā sadaļā vari meklēt visādus desertus – kūkas, pīrāgus, konfektes utt.
 • Un visu baudi kopā ar kādu lielisku silto dzērienu – Pumpkin spice latte vai, piemēram, Mājās gatavota karstā šokolāde. (Citus dzērienus meklē šeit – Dzērieni.)

Pagatavo mīļāko dzērienu vai kādu no manām dzērienu receptēm, ietinies siltā plediņā, iededz svecītes un ieslēdz kādu kārtīgu ģimenes Halovīnu filmu. Baudi vakaru un kopā būšanu ar ģimeni!

Tev varētu arī patikt

Atbildēt