Gatavo.com Logo 512x512px

Pumpkin spice latte jeb ķirbju latte

Pumpkin spice latte jeb ķirbju latte
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Porcijas
  1
 • Gatavs
  10 min

Pumpkin spice latte jeb ķirbju latte. Brīdī, kad iestājas rudens, es steidzos uz vietējo kafejnīcu un pasūtu Pumpkin spice latte. To es patiesība sāku iemīlēt būdama Amerikā, rudens laikā šī garša tur bija visur. Neskaitot, ka kanēlis man baigi neiet pie sirds, šajā kafijā to pat man prasās vairāk. 

Protams, visas sastāvdaļas parasti lieku uz aci. Nu, kā mājās gatavota kafija. Citiem patīk ar vairāk pienu, mazāk cukuru, vai arī otrādi. Galvenais jau zināt aptuvenās sastāvdaļas, lai pagatavotu šo gardo kafiju. Šī recepte ir vienkārša. Izmēģini!

Citus gardus rudens dzērienus meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Ķirbju garšvielu garšas profils pastāv jau gadsimtiem ilgi. Agrākā zināmā atsauce uz “ķirbju garšvielu” ir datēta ar britu recepti 1675. gadā ar pipariem, krustnagliņām, muskatriekstu un kanēli. Citās receptēs ir arī ingvers. Maisījumu izmanto, lai aromatizētu ķirbju pīrāgu, tāpēc tas ieguva savu nosaukumu.

Pavisam nesen garšvielu kompānijai Thompson & Taylor Spice Co tika piešķirts nosaukums “Pumpkin Pie Spice”. 30. gadu beigās tādi uzņēmumi kā Thompson & Taylor un McCormick & Company ievietoja maisījumu pārtikas preču veikalu plauktos.

Tieši Pumpkin spice latte jeb ķirbju latte kafejnīcu klāstā ieviesa zināmais dzērienu veiklas Starbucks. Oriģinālo Starbucks Pumpkin Spice Latte uzņēmumā ieviesa Pīters Djūks. Tajā laikā viņš bija uzņēmuma direktors. Pārbaudot, kādu recepti izmantot, Starbuck komanda uzlēja espresso virsū ķirbju pīrāgiem. Viņi gribēja būt pārliecināti, ka viņiem ir pareizais garšvielu maisījums, lai akcentētu kafiju. Viņi galu galā izmantoja recepti ar kanēli, krustnagliņām un muskatriekstu.

Sākotnējās izlaišanas brīdī ķirbju latte faktiski nesaturēja nevienu ķirbi. 2015. gadā Starbucks pielāgoja šo recepti, lai to iekļautu. Principā, ķirbju latte orģināli būtu jābūt no īsta ķirbja, ne garšvielu masījuma.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Nelielā katliņā ielej pienu un ūdeni. Uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai, tad pievieno ķirbju biezeni, kanēli, ingveru, muskatriekstu, smaržīgos piparus un saldinātāju. Visu kārtīgi samaisi. Labāk pat visu sablendēt.

  Solis 2

  Pēc tam pievieno kafiju, vaniļas ekstraktu un visu kārtīgi samaisi.

  Secinājums

  Pasniedzot krūzē, vari uzlikt virsū putukrējumu. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi