Gatavo.com Logo 512x512px

O Sole Mio īsta Neapoles pica

O Sole Mio īsta Neapoles pica

O Sole Mio īsta Neapoles pica. “Neapoliāniešiem vienmēr ir pa rokai viņu ātrais uzkodu ēdiens. To sauc par picu!” /Luciano De/

Pirms pāris nedēļām atklāju jaunu picas vietu O Sole Mio, kas atrodas Dzirnavu ielā 72, Rīgā

Esmu bijusi, manuprāt, pietiekami daudz picērijās, lai spētu salīdzināt un dod objektīvu viedokli par picu garšām un kvalitāti. Nav ko slēpt, citiem patīk plānas picas vai pufīgas/gaisīgas picas; veģetāras picas; picas mīklā, lai nav glutēns utt. Pica tiešām ir gaumes lieta.

Tā kā nebiju atradusi savu īsto picēriju, pārsvarā gatavoju picas mājās. Kā īsts latvieties, ar visu kā virsū, ka picas mīkla kaut kur pazūd. Bet nekad nesanāca, tāda nu super laba picas mīkla, vienmēr kaut kas pietrūka, bet nu ēst jau var.

Tā vienu dienu, draugu lokā nolēmēt pasvinēt brīvdienu un aiziet paēst ārpus mājas. Vienprātīgi nobalsojām par picu. Kur? Šeit nu nāca palīgā maģiskais internets, kas ieteica ar labu vērtējumu – O Sole Mio īsta Neapoles pica. Tā devāmies lūkoties, kas tad mūs sagaida.

Salīdzinoša maza picērija ar Itālijas auru. Ieejot pa galvenajām durvīm uzreiz var manīt picas cepējus, krāsni.. un tā smarža.. uhhh.
Tātad, jā, picu cepj īstā krāsnī, kas padara to ar tik īpašu. To cepj šefpavārs Alčide, kurš ir dzimis Neapolē. Un tieši viņš šeit ieviesa Neapoles picas dvesmu. 

O Sole Mio īsta Neapoles pica

Ar draugiem katrs izvēlējāmies savu picu, ja nemalods, piedāvā tikai vienu picas izmēru, kas ir 30cm. Nemācēšu pateikt, kuras tieši picas izvēlējāmies, bet visas bija lieliskas daudz siers, izteiksmīga gaļas un arī sēņu garšas. Mīkla gaisīga un mutē kūstoša.

Man parasti nepatīk cietā mīklas garoza, bet šoreiz ar tādu baudu to notiesāju. Jāsaka gan, ka picas bija ļoti sātīgas un savu picu nebiju spējīga viena apēst. Katrai picai bija savs apraksts un pietiekami liels izklāsts, lai saprastu ar kādām sastāvdaļām neņam picu. 

Pie picas izvēlējāmies viesmīles ieteikto vīnu, kas tiešām bija super izvēle.

Fonā skanēja itāļu mūzika, picas smarža bija visapkārt, un es ar draugiem biju dikti, dikti priecīga.

Noteiki iesaku ikvienam iegriezties šajā vietā, ja gribi sajut mazu Itālijas pieskārienu. Mēs gan ar draugiem nolēmām, ka drīz šeit neatgriezīsimies, lai nezaudētu šo pirmo, maģisko iespaidu. Kā mēdz teikt, laba daudz nevajag.


Picu var pasūtīt online, to arī noteikti darīsim, kad picu kārosies. Neesmu nekad bijusi Neapole, bet O Sole Mio, manuprāt, ir īsta Neapoles pica. Es iesaku apmeklēt picas vietu “O Sole Mio”.

Kur vēl latvijā baudīt gardu ēdienu, skaties ŠEIT.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt