Gatavo.com Logo 512x512px

Kur paēst Āgenskalnā

Kur paēst Āgenskalnā

Kur paēst Āgenskalnā. Vispār jautājums – kur paēst – ir sāpīga lieta. Esmu izveidojusi sarkastu ar dažām vietām, kas, manuprāt, ir apmeklēšanas vērtas.

Āgenskalns, jaunais top rajons vai pārejošs trends? Lai nu kā tur būtu, Āgenskalns ar savu vēsturi un skaisto arhitektūru pievilina ar vien vairāk cilvēku. Kur paēst Āgenskalnā, lasi tālāk!

Vai zināji?

Nosaukums “Āgenskalns” cēlies 17.gs. no tiesneša Henriha fon Hāgena muižiņas (vēlāk pazīstama kā Švarcmuiža) vārda, kam toreiz piederēja zemes no tagadējā Raņķa dambja līdz Kuldīgas ielai.

Pirmais Āgenskalna tirgus atradies Sētas kroga pagalmā – Nometņu ielas sākumgalā. Piemiņu līdz šodienai saglabājis Tirgus ielas nosaukums. 19.gs. sākumā par rajona centru bija izveidojies neliels tirgus laukums pārceltuves tuvumā, pie kura gadsimta beigās uzcēla Sv. Trīsvienības baznīcu. 19.gs. beigās radies arī tagadējais rajona centrs ap Āgenskalna tirgu, bet 20.gs. sākumā tas sāka veidoties par jauno sabiedrisko centru. Tagadējā tirgus ēka uzbūvēta laika posmā no 1911. − 1924.gadam, arhitekts R.Šmēlings.

Kur paēst Āgenskalnā

Āgenskalna tirgus ir lielākais un senākais apkaimes tirgus, un tam ir valsts kultūras pieminekļa statuss. No 2018.-2022. gadam tirgus vēsturiskais paviljons piedzīvoja vērienīgu atjaunošanu un ikviens aicināts apskatīt iespaidīgās pārmaiņas pēc restaurācijas. Tirgū ik dienu pulcējas vietējie zemnieki, mājražotāji un amatnieki, bet svētdienās ierodas arī krāmu tirgotāji. Tirgū laipni aicināti arī četrkājainie mīluļi.

Otrajā stāvā ir plašs klāst ar kafejnīcām un bāriem. 

Bārs “Vest”
“Marmelāde”
Desiņas un Mīdijas
Kačapurija
Feifei restorāns
Lauku Bauda
Sidrabi
Bao Bun
Stirna avocado
Better Bread
Vīnkalni Pils Māja
Kalve
Picērija RAUGS
Manzo

 • Fazenda restorāns, adrese – Nometņu iela 7. 
  Restorānu “Fazendu” var raksturot kā mājīgu vietu Pārdaugavā, dažu minūšu braucienā ar riteni no Vecrīgas. Vairāku gadu garumā šo vietu ir iecienījušas ģiemenes un draugu kompānijas, steidzīgi biroju darbinieki un brīvdienu pastaigu mīļotāji. Ejot pa šarmantajām Āgenskalna ieliņām, “Fazenda” (2011) tās patstāvēšnas laikā, ir kļuvsi par daļu no tās – vieta, kas veido pārdaugavas sajūtu.

  Šī ir vieta, kur izbaudīt garšas un atmosfēras harmonisko rotaļu, lai skaistas emocijasturpinātos un saglabātos pēc iespējas ilgāk – baudot kvalitatīvu ēdienu, dzērienu un apkalpošanu.
..
 • Street Pizza, adrese – Meža iela 4a.
  Kopš atvēršanas brīža 2016. gadā, picērija pasniedz saviem viesiem picas, kas ceptas ozolkoka malkas krāsnī 400°C karstumā, kur tā pavada vien 90 sekundes. Mīkla tiek sagatavota pēc Neapoles picas tradicionālas receptes nosacījumiem un fermentēta 72h. Produktu kvalitāte nodrošina picas īpašo garšu. Pagatavošanas brīdī izmanto San Marzano tomātus no Neapoles, DOP sertificētus produktus un augstas kvalitātes EXTRA VIRGIN olīveļļa.
 • Street Burgers, adrese – Meža iela 4a.
  Street Burgers piedāvā vairāk nekā 20 dažādu veidu burgerus, salātus un uzkodas. Ēdienkartē sev gardu maltīti atradīs arī veģetārieši un vegāni līdz ar to pievarēt izsalkumu varēs ikviens. Pie viņiem ir iespējams remdēt ne tikai izsalkumu, bet arī slāpes – plaša craft alus un bezalkoholisko limonāžu izvēle, saldējuma kokteiļi, smūtiji, kafija un daudz kas cits.

  Street Burgers ir par veselīgu dzīvesveidu, tādēļ garša vienmēr ir prioritāte. Tieši tādēļ viņiem rūp ikkatra sastāvdaļa, kas tiek ielikta burgerī. Ēdienu pagatavošanai izmanto tikai kvalitatīvākos produktus. Katru burgeru gatavo uz pasūtījuma un uz atklātas uguns, lai Tu varētu baudīt labāko šodien, bet rīt jau prasīt nākamo.
..
 • Cepiens, adrese – Meža iela 4A.
  Meža 4A Cepiens ir kopš 2013. gada decembra. Pirmie Pārdaugavā, kas vēra durvis viesiem ar četrkājainajiem pūkainajiem pavadoņiem. Vairāk nekā 10 gadu pieredze mājas ēdienu gatavošanā ar Eiropas un Āzijas garšām.
 • Kūkdari, adrese – Nometņu iela 1.
  Beķereja ar garšīgām kūciņām un bulciņām.
 • Ciemakukulis, adrese – Nometņu iela 9.
  Ar svaigu maizīti, kas glabā krāsns siltumu, ar gardiem kliņģeriem, biezpienmaizi un smalkmaizītēm, kas smaržo pēc bērnības. Ar cepumiņiem, tortēm un daudziem gardumiem, ko cep par prieku.

  Rausīši un cepumi top no mīklas, kas nepazīst irdinātāju un citu mākslīgu piedevu. Toties prasmīgu roku pieskārienu un sirds klātieni gan. Tā pamazām modinot arī īsto garšas sajūtu. Varbūt mazliet aizmirstu.

  Īpaši lepojas ar dažādiem cepumiem, kam smaržīgu burvību piešķir apelsīna sukāžu krikumiņi, kanēlis un reibinoša vaniļa, bet trauslumu – visīstākais sviests, nevis tā līdzinieks ar augu tauku piedevu.

Kur paēst Āgenskalnā turpinājums

 • Grill Garden, adrese – Nometņu iela 58.
  2015. gadā, tika atvērts grilbārs ar vienu mērķi – lai dalītos ar labāko no grila ēdieniem ar apkārtējiem cilvēkiem.
 • Lokāls Veldze, adrese – Kalnciema iela 40f.
  Bārs un kafejnīca. Plašu alu klāstu, uzkodām un pusdienu piedāvājumu.
 • Visi savējie, adrese – Nometņu iela 62a.
  Restorāns ar lielisku āra terasi. Gards ēdiens. Pusdienu piedāvājums. Vieta, kur arī iedzer vienkārši kafiju. 
 • Tu Re Kā, adrese – Slokas iela 76.
  Nav gluži Āgensklans, bet tuvu. Kafejnīca PārDaugavā. Izslavēti burgeri un karbonādes, atspirdzinoši dzērieni.
 • Vinilbārs, adrese – Kalnciema Iela 39.
  Nav gluži Āgenskalns, bet tuvu. Tūlīt aiz Kalnciema kvartāla esošais Kalnciema ielas 39. nams, pareizāk sakot, divstāvu namiņš ar vienu lodziņu, vienām durvīm un apaļu iluminatoru zem jumta kores fasādes pusē, tagad kļuvis par karstu ballīšu vietu.

  ”Vinilbāra” piedāvājums: vairāk stiprie dzērieni un alus, tēja, kafija un bezalkoholiskie dzērieni. Vasarā ienāksies arī vīna karte, ko izmalkot no viena gala līdz otram āra terasē – pašā Kalnciema ielas malā.

  ”Vinilbārs”, un tā muzikālajā noformējumā, saprotami, uzsvars likts tieši uz plašu mūziku, tostarp – latviešu estrādi vecajās ”Melodijas” platēs. Tās glabā īstas mūzikas pērles – ierakstus, kas palikuši zem popularitātes krējuma virskārtas, un kurus nedzirdēsiet ne radio, ne kur citur.

 • ZE SUKIN SAN, adrese – Meža iela 4a.
  Blakus Cepienam atradīsiet pirmo Izakaya Japāniešu gastro bāru.
 • Kingu, adrese – Mazā Nometņu iela 27. 
  Burgeru un kebabu vieta. Neesmu nekad Nometņu ielā bijusi, bet Tērbatas ielā man ļoti patīk. Burgeri pagaidām nav pievīluši.
 • Tu Re Kā, adrese- Slokas iela 76.
  Nav gluži Āgenskalns, bet tuvu. Kafejnīca PārDaugavā. Izslavēti burgeri un karbonādes, atspirdzinoši dzērieni.
 • TAURO, adrese – Raņķa dambis 30. 
  Nav gluži Āgenskalns, bet tuvu. Restorāns TAURO (tulkots no spāņu valodas kā “vērsis”) tika atvērts 2022. gada pavasarī, jaunuzceltā ēku kompleksa Zunda Towers pirmajā stāvā. Atvērtā tipa virtuve rada kopības sajūtu starp viesiem un pavāriem.

Kur paēst Rīgā, iedzert gardu kafiju, skaties mājaslapas sadaļā “BLOGS”.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt