Gatavo.com Logo 512x512px

Sulīgais ananasu burgeris

Sulīgais ananasu burgeris
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  25 min

Sulīgais ananasu burgeris. Es nezinu kāpēc, bet baigi maz esmu publicējusi burgeru receptes, lai gan mājās tos salīdzinoši bieži taisu. Sulīgas maltās gaļas kotletes, grauzdēta maizīte un apceptas ananasu šķēlītes ar mērcīti.

Jautājums – vai burgerī arī nevajadzētu likt ananasu, tāpat kā picā? 

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Viens no agrākajiem apgalvojumiem nāk no Čārlija Nagrīna, kurš 1885. gadā pārdeva kotleti starp divām maizes šķēlēm Seimūras gadatirgū, ko tagad dažkārt dēvē par “Outagamie County Fair”. Sīmūras kopienas vēsturiskā biedrība Seimūras štatā Viskonsīnā burgera izgudrojumā atzīst Nagrīnu, kas tagad pazīstams kā “Hamburger Charlie”. 

Nagrīnam bija 15 gadu, kad viņš 1885. gada Seimūras gadatirgū pārdeva cūkgaļas sviestmaizes, kas gatavotas tā, lai klienti varētu ēst ejot. Vēstures biedrība skaidro, ka Nagrēns hamburgeru nosaucis pēc Hamburgas steika, ar kuru bija pazīstami vietējie vācu imigranti.

Taču burgera izcelsme, tāpat tiek vēl apspriesta un zcelsme joprojām ir neskaidra.

Hannas Glāsas grāmatas “The Art of Cookery Made Plain and Easy” 1758. gada izdevums 1758. gadā iekļāva recepti ar nosaukumu “Hamburgas desa”, kas ieteica to pasniegt “grauzdētu ar grauzdētu maizi zem tās”. Līdzīga uzkoda bija populāra arī Hamburgā ar nosaukumu “Rundstück silts” (“silta maize”) 1869. gadā vai agrāk, un, domājams, to ēda daudzi emigranti ceļā uz Ameriku, taču, iespējams, tajā bija grauzdēts liellopa steiks.

Tiek uzskatīts, ka Hamburgas steiks, ko pasniedz starp diviem maizes gabaliņiem un ko bieži ēd ebreju pasažieri, kas ceļoja no Hamburgas uz Ņujorku ar Hamburg America Line kuģiem. Burgeri kļuva tik plaši pazīstami, ka kuģniecības kompānija deva savu nosaukumu ēdienam. Katrs no tiem var iezīmēt hamburgera izgudrojumu un izskaidrot nosaukumu.

Bostonas žurnālā jau 1884. gadā ir atsauce uz “Hamburgas steiks”. 1896. gada 5. jūlijā Chicago Daily Tribune izteica ļoti konkrētu apgalvojumu par “hamburgera sviestmaizi” raksts par “Sendwich Car”: 

“Izcils favorīts, tikai pieci centi, ir Hamburgera steika sviestmaize, kuras gaļa tiek turēta mazos pīrādziņos un “gatavo, kamēr jūs gaidāt“.

Lai labi garšo sulīgais ananasu burgeris!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Maltai gaļai pievieno smalki sagrieztu 1 sīpolu un lokus, sāli, piparus un 2 ēdamkarotes Teriyaki–Yakitori mērci. Samaisi. Masu sadali 4 vienādās daļās.

  Solis 2

  Pannā sakarsē eļļu un tajā apcep pagatavotās kotletes (5 - 7 min no katras puses)

  Solis 3

  Kad kotletes gatavas, katru no tām pārklāj ar siera šķēlēm. Pannu no plīts noņem, uzliec vāku un pagaidi brītiņu, līdz siers ir izkusis.

  Solis 4

  Pēc tam uz no abām pusēm apcep ananasu šķēlītes.

  Solis 5

  Tad apcep no abām pusēm burgermaizītes.

  Solis 6

  Pagatavo burgeri. Uz burgermaizītes liec salātlapu, virsū kotleti ar sieru, plāni sagrieztu sarkanā sīpola un tomāta šķēlītes, ananasu šķēlīti. Visu pārlej ar 1 ēdamkaroti Teriyaki–Yakitori mērces un liec burgermaizītes augšpusi. Gatavs.

  Secinājums

  Ja ir vairākas pannas, protams, visu cep reizē, kas cepams. Ja nē, gatavos burgerus vari paturēt nedaudz siltā cepeškrāsnī vai uzsildīt mikroviļņu krāsnī, ja tie ir paspējuši atdzist. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi