Gatavo.com Logo 512x512px

Krekeri ar krēmsieru un vītinātu gaļu

Krekeri ar krēmsieru un vītinātu gaļu
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Porcijas
  10
 • Gatavs
  10 min

Krekeri ar krēmsieru un vītinātu gaļu. Lieliska ideja nomainīt čipšus un dippi mērcīti uz kaut ko citādāku. Garšīgi un ātri pagatavojama uzkoda – krekeri ar krēmsieru un vītinātu gaļu. 

Citas uzkodu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji, ka vītinātas gaļas izcelsme tiek uzskatīta Dienvidamerika. 1800. gados Kečvu cilts, kas bija senās inku impērijas senči, ražoja kaut ko līdzīgu vītinātai gaļai. Tā tika izgatavota, pievienojot sāli medījumu dzīvniekiem, piemēram, briežu, bifeļu un aļņu, muskuļu audu sloksnēm un ļaujot tām ilgstoši nožūt saulē vai ugunī.

Prosciutto crudo, angļu valodā bieži saīsināts uz prosciutto ir termiski neapstrādāts, nesmēķēts un žāvēts šķiņķis. Prosciutto crudo parasti pasniedz plānās šķēlītēs.

Vairākiem Itālijas reģioniem ir savas prosciutto crudo variācijas, katram no kurām ir aizsargāta statusa pakāpe, taču visvērtīgākie ir prosciutto di Parma DOP no Emīlijas-Romanjas un San Daniele DOP prosciutto no Friuli Venezia Giulia. Šveices dienvidos ir arī prosciutto gatavošanas tradīcija.

Itāļu valodā prosciutto nozīmē jebkāda veida šķiņķi, vai nu žāvētu (prosciutto crudo vai vienkārši crudo), vai termiski apstrādātu (prosciutto cotto), bet angliski runājošajās valstīs tas parasti nozīmē itāļu prosciutto crudo vai līdzīgu. Tomēr pats vārds “prosciutto” nav aizsargāts; vārītu šķiņķi var likumīgi pārdot un praksē pārdod kā prosciutto.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Nelielā traukā sajauc kopā krēmsieru, ķiplokus, olīveļļu, sāli un piparus.

  Solis 2

  Sagriez vītināto gaļu mazos taisnstūros.

  Solis 3

  Uz katra krekinga uzsmērē nelielu daudzumu izveidoto masu.

  Solis 4

  Sarullē katru vītināto gaļas gabaliņu un lieciet uz krekeriem.

  Solis 5

  Katru krekeri aplej ar nelielu daudzumu medu un soju. Gatavs!

  Secinājums

  Vari izdekorēt vēl ar ķiršu tomātiņu šķēlītēm, lokiem, dillēm utt. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi