Gatavo.com Logo 512x512px

Spageti saldajā mērcē

Spageti saldajā mērcē
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  20 min

Spageti saldajā mērcē. Pēc garas un smagas darba dienas, gribas pagatavot ātru un vieglu ēdienu. Šī recepte ir tieši tas, kas vajadzīgs – spageti saldajā mērcē. 

Citas makaronu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji, ka katru gadu, 4. janvāri, tiek atzīmēta Nacionālā spageti diena. Spageti ir itāliešu vārda spaghetto daudzskaitļa forma, kas nozīmē “plānā aukla” vai “aukla”.

Pirmā rakstiskā informācija par makaroniem nāk no Talmuda mūsu ēras 5. gadsimtā un attiecas uz kaltētiem makaroniem, kurus varēja pagatavot vārot, kuri bija ērti pārnēsājami. Daži vēsturnieki domā, ka arābi ieveda makaronus Eiropā Sicīlijas iekarošanas laikā. Rietumos, iespējams, Sicīlijā tie pirmo reizi tika izstrādāti garās, plānās formās ap 12. gadsimtu, kā to apliecināja Muhameda al Idrisi Tabula Rogeriana, vēstot par dažām Sicīlijas karalistes tradīcijām.

Spageti popularitāte izplatījās visā Itālijā pēc spageti rūpnīcu izveides 19. gadsimtā, kas ļāva masveidā ražot spageti Itālijas tirgum.

Amerikas Savienotajās Valstīs aptuveni 19. gadsimta beigās restorānos spageti piedāvāja kā Spaghetti Italienne (kas, visticamāk, sastāvēja no nūdelēm, kas vārītas pagātnē al dente, un maigas tomātu mērces, kas aromatizētas ar viegli atrodamām garšvielām un dārzeņiem, piemēram, krustnagliņām, lauru lapām, un ķiplokus), un tikai gadu desmitiem vēlāk to sāka gatavot ar oregano vai baziliku.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Liec vārīties makaronus. Pievieno klāt eļļu un ½ tējkaroti sāls.

  Solis 2

  Sagriez kubiciņos papriku un tomātus.

  Solis 3

  Sagriez vai saspied ķiploku daiviņas.

  Solis 4

  Paņemt pannu un liec uz plīts, neaizmirst uzliet eļļu.

  Solis 5

  Liec cepties sagrieztos dārzeņus un ķiplokus, kad tie ir zeltaini brūni, pievieno saldo krējumu, 1 ēdamkaroti krējumu un saldo čili mērci. Nepārtraukti maisi, līdz parādās pirmie burbuļi.

  Solis 6

  Pēc tam pievieno klāt gatavos makaronus un visu apmaisi.

  Secinājums

  Receptei var pievienot sagrieztus un izceptus gaļas gabaliņus un ceptas garneles. Visu pagatavoto servē uz šķīvjiem, visam virsū var uzrīvēt nedaudz siera un izdekorēt ar ķiršu tomātiņiem, bazilika lapiņām. Atceries, ka katrai receptei var piešķirt kaut ko no sevis! Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi