Gatavo.com Logo 512x512px

Karija makaroni ar sēnēm, spinātiem un sarkanajām pupiņām

pasta ar pupinam un senem
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  40 min

Karija makaroni ar sēnēm, spinātiem un sarkanajām pupiņām ir vēl viens satriecošs veģetārs pastas ēdiens. Izmēģini, ja meklē kaut ko jaunu!

Citas pastas receptes meklē ŠEIT. Un, kas vispār ir makaroni jeb pasta, lasi bloga rakstā, ko vari atrast ŠEIT

Vai zināji?

 • Kaut arī vārds “pasta” šajā brīdī var šķist diezgan internacionāls, patiesībā vārda nozīme ir atšķirīga atkarībā no tā, kuru valodu lietojat. Piemēram, latīņu valodā makaroni nozīmē “pastas mīklas kūka”. Savukārt grieķu valodā – “miežu putra”. Tomēr itāļu valodā makaroni faktiski nozīmē “paste”. Un Latvijā mums pasta ir makaroni.

Spināti

 • Dārza spināti ir viengadīgi amarantu dzimtas lapu dārzeņi. Uzturā lieto spinātu lapas. Spinātu lapas satur daudz olbaltumvielas, ogļhidrātus, C un B vitamīnus, karotīnu un minerālvielas, īpaši kalciju, magniju un dzelzi. Persiju uzskata par spinātu izcelsmes vietu, eiropieši ar spinātiem iepazinās 12. gadsimtā.Spināti ir 30 cm augsti lakstaugi. Spinātu lapas ir no 2 līdz 30 cm garas.

Sarkanās pupiņas

 • Sarkanajām pupiņām ir savs tonis, tāpēc tās izskatās labi dažādos ēdienos. Tie ir pākšaugi, kas bagātina dažādus ēdienus, tiek izmantoti zupu, sautējumu, maisījumu un citu ēdienu pagatavošanai. Šīs šķirnes pupiņām ir spēcīgāks apvalks, tāpēc tās ir labi piemērotas sautēšanai.
 • Tās satur šķiedrvielas, magniju, dzelzi, cinku, vitamīnus B1, B6.
 • Pasargā no riska saslimt ar ļaundabīgiem audzējiem un lietojamas diabēta gadījumos
 • Sarkanās pupiņas ir bagāts šķiedrvielu avots diabētiķiem. Pasaules Veselības organizācija (WHO) iesaka ik dienu apēst 20 – 40g diabētisko šķiedrvielu. 100 grami sausu sarkano pupiņu satur 25g šīs vielas. Šķiedrvielas rada drošības sajūtu, aizkavē audzēju veidošanos, stabilizē cukura līmeni asinīs, palīdz izvadīt no organisma toksīnus.
 • Pupiņas vairo enerģiju, kuru organisms patērē pakāpeniski, tāpēc uzņemtās kalorijas jūs resnākus nedara.
 • Sarkanās pupiņas satur vairākus B grupas vitamīnus, B6, kas uzlabo organisma imunitāti, ādas stāvokli un nervu sistēmas darbību.

Karijs

 • Karijs ir ēdiens, kura pamatā ir ar garšvielām bagāta mērce. Ārpus Indijas subkontinenta par kariju tiek dēvēts ēdiens no Dienvidaustrumāzijas, kurā izmantots kokosriekstu piens vai garšvielu pastas, un ko parasti ēd kopā ar rīsiem. Dienvidindijā karija pagatavošanā var tikt izmantotas karija koka lapas.
 • Kopumā karija sastāvdaļas un pasniegšanas veids ir atkarīgs no reģionālām kultūras tradīcijām un personīgām vēlmēm, un, piemēram, taizemiešu karija receptes ir ļoti atšķirīgas no tām, kas tiek ēstas Japānā. Karijs var saturēt zivis, vēžveidīgos, putnu vai citu veidu gaļu, ar vai bez dārzeņiem, kā arī var būt veģetāri un vegāniski kariji. Sausos (jeb biezos) karijus pagatavo ar mazu mērces daudzumu. Šķidrāki kariji satur manāmu daudzumu mērces, kuras pamatā ir buljons, kokosriekstu krēms vai kokosriekstu piens, krējums vai jogurts, vai pākšaugu biezenis, sautēts, sasmalcināts sīpols vai tomātu biezenis.
 • Rietumu pasaulē tiek plaši tirgots karija pulveris — komerciāli sagatavots garšvielu maisījums, kas var tikt izmantots, lai pagatavotu kariju.

Lai labi garšo karija makaroni ar sēnēm, spinātiem un sarkanajām pupiņām!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Pagatavo makaronus saskaņā ar iepakojuma norādījumiem.

  Solis 2

  Tikmēr uz pannas eļļā apcep sīpolus, ķiplokus un sēnes 10 min., līdz sēnes ir mīkstas.

  Solis 3

  Pēc tam pievieno kariju, apmaisi. Pievieno kokosriekstu pienu un izspied ½ laima sulu. ⁣

  Solis 4

  Notecini izvārītos makaronus un pupiņas. Pievieno pannai.

  Solis 5

  Uzkarsē visu līdz vidējai temperatūrai, pievieno sauju spinātu, sāli, piparus un bieži maisi, aptuveni 5 min., līdz spināti ir kļuvuši mīksti.

  Secinājums

  Lai labi garšo!⁣

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi