Gatavo.com Logo 512x512px

Kur paēst Viļņā

Kur paēst Viļņā

Kur paēst Viļņā. No 12. līdz 14. aprīlim biju Viļņā, galvenais uzdevums bija doties uz SPA (Bokšto). Jautājums, kur paēst, bieži vien sagādā galvassāpes. Ceļošanas pieredze man ir salīdzinoši liela, bet, ne vienreiz vien, ir sanācis izvēlēties sliktas ēšanas vietas. Šoreiz es varu teikt, ka visas dienas, kuras bijām Viļņā, kafejnīcu un restorānu izvēle mums bija lieliska. Man ļoti patīk Viļņa. Esmu Lietuvā bijusi vairākas reizes, bet tādā tūristiņā biju pirmo reizi. Daudz patīkami pārsteigumi un emocijas. Lieliskas brīvdienas!

Kur paēst Viļņā?

Agrāk mīļā māte google nāca palīgā ar restorānu izvēlēm, šoreiz Tik-Tok. Manuprāt, tas palīdzēja atrast superīgas vietas. Tālāk minētās vietas, tiešām no sirds iesaku, ja atbilst tavai ēdienu gaumei. Sanāca nobaudīt gan Lietuvas, gan Itālijas garšas un netikai. Kā vienmēr dzēru daudz kafiju un ēdu kūciņas.

Piektdien 12. aprīlī, vakarā iebraucām Viļņā. Pilsēta naktī tiešām skaista. Palikām viesnīcas 10. stāvā, bija iespēja redzēt pāris dienas burvīgu skatu pār pilsētu.

Pirmajā dienā baudījām vakariņas restorānā “Restoranas Graugai”, Gruzijas virtuves ēdieni. Ēdiens bija gards. Pasūtījām šašļiku un ribiņas, klāt lietuvas kvasu. Neskatoties uz to, ka ēdiens bija tiešām baudāms, diezvai vēl tur iegriezīsimies, fonā skanēja krievu mūzika un apkalpotāji savā starpā sarunājās krieviski. Veicot apmaksu par maltīti, pašiem vajadzēja meklēt viesmīli, ko tā ar neatradām. Neviens ilgu laiku par mums nelikās ne ziņas. Tad gājām maksāt pie kases, kur vēl jautāja vai vēlamies atstāt dzeramnaudu. Apkalpošana nebija laba.

Italala caffee

Man ceļojums nav ceļojums, ja nedzeru daudz kafijas un neēdu kūciņas. Tas ir “must have“. “Italala caffee” ir ļoti labi vērtēta kafejnīca. Patīkams un neierasts dizains. Šūpuļa krēsli pret plašu skatlogu. Pārpildīta un cilvēki rindās stāv uz līdzņemšanu. Nemainīgi ņēmu savu flat white un pistāciju siera kūku. Tiešām gardi! Superīga atsmofēra. Laipna apkalpošana. Noteikti iesaku!

Meta

Pēc treknas kūciņas, vēlējāmies svaigumiņu. Internets parādīja, ka ir smūtiju paradīze. Pasūtījām veselīgo smūtiju – avokado, spināti, ingvers un vēl kaut kas. Bija diezgan spēcīgs un sātīgs. Pati vietiņa ļoti maziņa, divi galdiņi. Dizainā izvietotas Harija Pottera lietas, galīgi negāja kopā. Bet iesaku!

Caffeine

Ko tur daudz par “Caffeini”, ieskrējām paķert kafiju ceļam. Pārpildīta, rinda gara, vienīgā tāda vieta, kas bija pēcpusdienā vaļā. Pārdevējas ļoti nelaipnas, kafija bija nevisai.

Šnekutis

Katrā valstī ir jānobauda to nacionālā virtuve. “Šnekutis” ir tāda riktīgs bārs, alus vietiņa. Ēd mājas ēdienu, baudi vietējo alu un skaties sportu. Vieta atrodas tādā Viļņas nostūrī, tālāk no vecpilsētas centra, kur iespējas tā vienkārši garām neiesi. Atradu Tik-Tok, kur Britu pārītis izteicās ļoti labi par bāru. Tā ar dzīves biedru gājām iemēģināt. Necilas ieejas durvis, vairāk atgādināja dzertuvi, bet kad ieej iekšā, saproti, kāpēc šī vieta ir tik iecienīta.

Beidzot, nonācām parastā vietā, kas nav restorāns. Bija pārpildīts, rezervēti lielākā daļa galdiņi. Domājām, ka nebūs mums vispār vietas, bet paveicās. Protams, jāpasūta ēdiens ar ko lietuvieši lepojas, cepelīns un aukstā zupa. Mana pirmā aukstā zupa šajā gadā un tā bija fantastiska, liekas, noriju. Cepelīnu mēģināju otro reizi dzīvē, arī šoreiz sapratu, ka nav mans ēdiens. Klāt baudījām vietējo brūvēto aliņu un sidru. Lieliska pieredze. Noteikti iesaku. Ja nemaldos, kopā samaksājam ap 12EUR.

Kur paēst Viļņā…

Piana Vyshnia

Piana Vyshnia ir Ukraiņu bārs, kas ir arī Rīgā. Šajā bārā nonācām pavisam nejauši, gājām garām un nodomājām, ejam? – ejam! Vēlējāmies skaisto SPA dienu nosvinēt ar 100 ml gardu dzērienu (3EUR). Starpcitu, vietiņa bija pilna, arī citi tūristi baudīja gardo dzērienu, taisīja bildes un priecājas par dzīvi.
Ja nezini, kas tā par vietu, tad šeit var iegādāties tikai viena veida dzērienu. Vairāk par to lasi rakstā: “Latvijai sava mazā Ukraina Piana Vyshnia“.

vīns

Coffee spells

Pēdējā diena Viļņā. Lietaina diena, noskaņojums nedaudz skumjs, jo jādodas uz mājām un jāgatavojas jaunai darba nedēļai. Centos atrast ideālu vietiņu, lai nosvinētu jauko laiku šeit. “Coffee spells” ir ļoti labi vērtēta kā branča un kafijas vieta. Baudījām flat white (kafijas pupiņas ir pašu grauzdētas un īpaši pagatavotas) un šakšuka (Tas ir Magribas olu ēdiens, kas pagatavots tomātu, olīveļļas, paprikas, sīpolu un ķiploku mērcē. Ko parasti garšo ar ķimenēm, papriku un kajēnas pipariem. Shakshouka radās Osmaņu Ziemeļāfrikā 16. gadsimta vidū pēc tam, kad Hernans Kortess šajā reģionā ieveda tomātus Kolumbijas apmaiņas ietvaros. Shakshouka ir populārs ēdiens visā Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.)

Noteikti iesaku apmeklēt šo vietu. Dzīvniekiem draudzīga. Bija pārpildīta. Ieņēmām tieši pēdējo galdiņu. Ēdienu pāris minūtes gaidījām, bet bija tā vērts. Mana pirmā šakšuka, biju un esmu starā. Pasniedza tādā kārtīgā čuguna “pannā”, vēl nedaudz kūpēja. Apēdu ar kāru muti. Iesaku un vēk reiz iesaku! Apkārt čaloja sarunas, cilvēki smējās, fonā skanēja visai interesanta mūzika.

Kā jau sākumā minēju, galvenais šī ceļojuma mērķis bija SPA, tas maksāja 80EUR, bet bija katra centa vērts. Sanāca netikai gardi paēst, bet apskatīt daudz baznīcas, pieminekļus, uzkāpt Gedeminas pilskalnā un tornī. Apmeklējām muzeju – Palace of the Grand Duke of Lithuania, ieejas maksa 12EUR. Mani Lietuva patīkami pārsteidza. Pavasaris Latvijā tikai ieskrienās, bet Viļņā jau zaļa zāle, sakuras un citi ziedi un krūmi ziedēja. Latvijā tajā laikā vēl viss tikai pumpuros. Noteikti iesaku izrauties no ikdienas rutīnas un aizbraukt pie kaimiņiem, ir tā vērts!

Vietu apkopojums:
  • Restoranas Graugai
  • SPA – Bokšto
  • Italala coffee
  • Meta – smūtiju vieta
  • Muzejs – Palace of the Grand Duke of Lithuania
  • Caffeine
  • Gedeminas pilskalns un tornis
  • Šnekutis – vietējais alus un ēdieni
  • Piana Vyshnia – Ukraiņu bārs
  • Coffee spells

Ieskaties arī citos rakstos ŠEIT, lai uzzinātu, kur paēst Tallinā, Kuldīgā, Vācijā, Polijā, Siguldā un citur.
Viļņa

Tev varētu arī patikt

Atbildēt