Gatavo.com Logo 512x512px

Brīvdienu prieciņš Tallinā

Brīvdienu prieciņš Tallinā

Brīvdienu prieciņš Tallinā. Vien pāris stundu attālumā ir brīnišķīgas kaimiņvalstis, kur var pavadīt brīvdienas un izrauties no ikdienas rutīnas. 

Devītajā jūlijā devos uz Igauniju – brīvdienu prieciņš Tallinā. Biju ļoti pārsteigta par muzejiem un skaistajām vietām, kur baudīt maltīti. Ne viss bija gardi, bet par to nedaudz vēlāk.
Pirmo reizi uz Igauniju devos ar autobusu, tās bija aptuveni 5 h. Izbraucu agri no rīta un pa dienu jau biju Tallinā. Ceļš paskrēja nemanot. 

Tagad gan pievērsīšos pie saviem piedzīvojumiem ar ēdienu. Nekas nav mainījies, kūciņas un kafija visās valstīs ir jānogaršo. Un dienu Tallinā sāku tieši ar šo. Ceļoju kopā ar dzīvesbiedru, tāpēc turpmāk minēšu vārdu – mēs. Iegriezāmies kafejnīcā, kas iepatikās pēc skata, skaisti, dzelteni krēsli un dīvāniņi. Kafija gan bija negaršīga un padārga, 4.50EUR. Kā arī aura tajā neīpaši laba, nu kā jau blakus autoostai. 

1980. gada Maskavas Vasaras Olimpisko spēļu vieta Tallinā

Ļoti lielu pārsteigumu sagādāja nejauši uzietā arhitektūras celtne, kas izrādās ir 1980. gada Maskavas Vasaras Olimpisko spēļu vieta Tallinā, kas būvēta Padomju laikos. Bijām iepirkties Tallinas Stockmann centrā, kur kases aparāti bija latviešu valodā, jauks pāsteigums. Maltīti baudījām Olimpisko spēļu vietā – trīsstūrmaizītes ar lasi un enerģijas dzērienu. Bija patīkamas sajūtas un nedaudz sireālas.

Old Hansa the Medieval Restraunt and Shoppe restorāns Tallinā

Kur tad bez Nacionālās virtuves. Apmeklējām vietu “Old Hansa the Medieval Restraunt and Shoppe” Tallinā, kura ir ar vēsturisku auru. Viesmīles senatnīgos tērpos, uzrunāja ar interesantu akcentu un fonā skanēja dzīvā mūzika, kuru spēlēja uz senlaicīgiem instrumentiem. Kā arī gaisma ir tikai nosvecītēm, viss diez gan tumšs, bet tas tieši deva sajūtu, ka esi senajos laikos. Bildēs noteikti sapratīsiet par ko es te īsti runāju. Ļoti brīniškīga vieta, taču man jau liekas, ka padārga un tendēta uz tūristien. Un alus šeit bija briesmīgas, sidrs vēl dzerams. Katrs paņēmām pa zupiņai, nelielai uzkodu platei un pa dzērienam. Neatminos cik kopā samaksājām, bet liekas, bija ap kādiem 60EUR. Tāds kārtīgs pamatēdiens vien bija sākot no 40EUR, katram. 

Tallinas pils tornis

Dodamies tālāk, Tallinas vecpilsētā esmu bijusi vairākas reizes, bet tā nekad īsti nav sanācis kārtīgi to apskatīt un apmeklēt pilis un muzejus. Ceļi mūs aizveda uz Tallinas vecpilsētas pils torņiem. Tā kā bijām nostaigājuši visu dienu, kafija un kūciņa, tieši laikā. Tallinas pils lielākajā tornī, pašā augšā ir kafejnīca, ar skatu uz Tallinu, skaisti. Acīm īsta bauda!

Laiks mūs nelutināja, nelija, bet bija stiprs vējš, tomēr ik brītiņu vēlējāmies piesēst kādā parkā. Tā mēs uzgājām jauku vietiņu, kas man atgādināja Rīgas tējas namiņu. Atrodas blakus vecpilsētas vienai no ieejām, grūti paskaidrot, bet nevar šo vietu nepamanīt.

Brīvdienu prieciņš Tallinā – Grill Burger

Ziniet, Tallina man pārsteidza ne tikai ar brīnišķīgu arhitektūru, bet arī ar cenām. Biji grūti atrast skaistu vietiņu, kura nav pārpildīta, bet arī ne kosmosa cenās. Burgeri, vienmēr laba ideja, un arī maciņam salīdzinoši draudzīgi. Mēs iegriezāmies “Grill Burger”. Pavisam parasti burgerīši, nedaudz atgādināja Hesburgera tipu, bet viss svaigi cepts un grauzdēts. 

Brīvdienu prieciņš Tallinā – Pavlova

Pēdējā diena, ir liels nogurums, staigāds daudz un dikti, tāpēc pēdējā dienā nesteidzīgi staigājām blakus savai viesnīcai, kas ir jūras tuvumā. Ja jau šajā ceļojumā ēdam daudz kūciņas, tad to arī ir jānoslēdz ar kūciņām. Nedēļas nogalē viss veras nedaudz vēlāk vaļā, tāpēc atrast kur pabrokastot bija neliels izaicinājums, bet viss labais nāk ar gaidīšanu. “Pavlova” atrada mūs!

Platz restorāns Tallinā

Vēlējāmies vakariņot viesnīcas tuvumā, kur nav daudz cilvēki. Atradām restorānu “Platz”. Vieta pēc bildēm un klātienē skaista. Neiesaku iegriezties, ēdiens nepavisam nebija svaigs. Draugs izvēlējās burgeru, kas visticamāk bijis sasaldēts un mani sparģeļi ar mērci tā pārsālīti, ka neko citu nejutu kā daudz, daudz sāli. Par to visu ar samaksājām kopā ap 35EUR, kas nudien nebija tā vērts. Retu reizi ceļojot, man ir gadījies tik negaršīgs ēdiens.

Nobeigsim stāstu ar kaut ko patīkamu manai sirsniņai, ar ēdiena un kafijas bildītēm. 
Bet visādi citādi, Tallinā ir burvīgi! Vienmēr prieks tur iegriezties un atgriezties!

Ko ēdu un kur paēst Polijā lasi ŠEIT

Tev varētu arī patikt

Atbildēt