Gatavo.com Logo 512x512px

Ko es ēdu un kur paēst Polijā?

Restorāns Polijā

Ko es ēdu un kur paēst Polijā? Pagājušo gadu (2021. gadā) biju nelielā ceļojuma uz Poliju, Varšavu. Nesteidzīgi baudīju Varšavas ieliņas, muzejus un, protams, ēdienus. 

Ko es ēdu un kur paēst Polijā? Apskatīsim šajā rakstā.

Zemāk pastāstīšu par vietām, ko apmeklēju un kādus ēdienus baudīju. Jāatceras, ka mums katram ir dažādas garšu kārpiņas, kas vienam garšo, tas otram nē. To pašu varētu teikt par izmaksām, kas man liekas lēts vai dārgs, citiem varētu likties otrādi. Bet ceru, ka kādam noderēs vismaz viena ēstuvīte. 

Ko es ēdu un kur paēst Polijā?

Paņēmām mazu daļu no Latvijas līdzi uz Poliju. Gardi apēdām Laimas šokolādi viesnīcas numuriņā kopā ar kafiju.

Laimas šokolāde un kafija

Zapiecek Polskie Pierogarnie

Šī vietiņa mani ar ceļa biedru uzrunāja uz reiz. No ārpuses jau sapratām, ka tā varētu būt tradicionālā Poļu virtuve. Bija arī Ziemassvētku gaidīšanas laiks, tāpēc dekori un dizains radīja mājīgu atmosfēru. 

Šo vietu apmeklējām divas reizes. 

Par pašu ēdienu. Es gan neatceros ēdienu nosaukumus, bet pirmajā reizē principā pasūtījām sautētus kāpostus ar dažāda veida gaļu. Klāt nāca tikko izcepta svaiga maizīte. Ļoti baudāmi un porcijas tiešām lielas. Baudījām arī Poļu vietējo alu, domāju, ka alus cienītājiem ies pie sirds.

Otrajā reizē, katrs pasūtījām dažādus ēdienus. Es pasūtīju viņu tradicionālo ēdienu “Pierogi” – pelmeņi, kas bija pildīti ar gaļu un sieru, klāt izvēlējos siera un pētersīļu mērcīti. Pelmeņu izvēle bija liela gan ar dārzeņiem, gan gaļu, gan sieru utt. Gandrīz aizmirsu, man ļoti garšoja un iesaku katram noprovēt.
Pirms tam esmu bijusi Polijā daudzas reizes, tikai šoreiz nogaršoju viņu ēdiena lepnumu.

Ceļa biedrs izvēlējās lielu kartupeļu pankūku ar sēņu mērci. Bija gardi, bet principā sanāca, ka pasūtījām sēņu mērci un kartupeļu pankūku, mērce bija ļoti pa daudz, tāpēc ēdienu bija grūti baudīt.

Facebook – www.facebook.com/zapiecekpolskiepierogranie
Instagram – www.instagram.com/zapiecek_polskie_pierogarnie
Mājaslapa – www.zapiecek.eu

Bierhalle – alus vietiņa

Šajā vietiņā iegājām sasildīties un nedaudz atpūsties. Liela alus izvēle un jauka atmosfēra. Mazākais alus tilpums bija 0.5L. Man gan tas bija par daudz, jo neesmu liela alus mīle, neatceros kādu alu paņēmu, bet bija ļoti gards.

Klāt paņēmām uzkodiņas – pikantus vistas spārniņus, tiešām pikantus. Radziņu ar siera mērci un daudz sīpoliem. Pie alus tieši tas, kas vajadzīgs. 

Noteikti, iesaku apmeklēt šo vietiņu, ja gribas iegūt tāda “pub” sajūtu un baudīt labu alu.

Facebook – www.facebook.com/Bierhalle
Mājaslapa – www.bierhalle.pl
Instagram – www.instagram.com/bierhalle_arkadia

Simit house, cukierna turecka

Esot ārzemēs, dienu sāku agri, lai paspētu izbaudīt vairāk valsti un vakarā varētu apsēsties kādā jaukā vietiņā un nesteidzīgi baudīt laiku. Polija gan sagādāja nedaudz problēmas, jo jaukas kafijas vietiņas un vispār, liekas arī veikali, vērās vaļā ap plkst. 10.00/11.00.

Taču mums palaimējās un staigājot apkārt jau pus stundu, ap 8.00 atradām lielisku turku kafejnīciņu. Sajutām tās smaržu uz ielas un bijām iekšā. Redzējām kā tikko stendos izliek svaigas bulciņas un kā vēl turpina cept.

Uzcienāja mūs ar tikko izceptu bulciņu, kas vienkārši izkusa mutē. Man ar to pilnīgi pietika, tāpēc pasūtīju tikai kafiju un turku tēju. Mans ceļa biedrs pasūtīja vēl vienu bulciņu ar kafiju.

Dienas iesākums tiešām bija fantastisks. Enerģija visai dienai. Arī šo vietiņu iesaku, ja meklē no rīta, kur var uzēst kādas svaigas bulciņas. 

Facebook – www.facebook.com/Simit-House-cukiernia-turecka
Instagram – www.instagram.com/simithouse_cukierniaturecka

Bistro Bordo

Es nezinu kā Jums, bet man Ziemas laiks asociējas ar biezzupas laiku. Vienu dienu tā sagribējās zupiņu un plāns pusdienām bija gatavs, jāatrod restorāns, kur varam baudīt zupu.

Ilgi nebija jāmeklē un google mape ātri vien atradām Bordo Bistro. Vieta bija pārpildīta, kas, manuprāt, pasaku to, ka šeit ir jābūt gardam ēdienam.

Sēdāmies nost un pasūtījām tomātu biezzupu ar grauzdiņiem. Gaidot zupiņu, malkojām Latti.

Saldajā arī uz diviem paņēmām vienu ābolu sacepumu ar saldējumu un krēma mērci. Dikti gardi. Varēja just, ka sacepums tikko izcepts, smarža un garša kusa mutē.

Arī zupiņa bija vienkārša, bet dikti garda. Tieši tas, ko vēlējos. Noteikt iesaku šo vietiņu.

Mājaslapa – https://bordo.com.pl/
Facebook –  www.facebook.com/BistroChmielna 
Instagram – www.instagram.com/bordo_chmielna_34 

Brooklyn Burgeris

Šī vietiņa man bija liela vilšanās. Jo pirms tam, izpētījām internetā, kādi ēdienu un kā šeit izskatās, bet realitātē viss bija citādāk. Kokteilis bija reāli nedzerams un alus/dzērienu izvēle bija neliela.

No ēdienkartes vispār nevarēja saprast, ko pasūtām un kas būs iekšā. Nebija jau izvēlēs un vēlējāmies burgeri, tāpēc riskējām un pasūtījām. Burgers kā burgers, bet kaut kas negāja kopā. Eļļains, daudz halapenjo, lai gan bija rakstīts, ka nav ass. Pašas vietas atmosfēra ar nebija pārāk patīkama, bet varbūt tā bija mana vaina, ka tajā dienā vienkārši kaut kas negāja kopā.

Es gan neieteiktu šo vietu, jo ēdienu un dzērienu izvēle nav nekāda. Un, manuprāt, cenas pārāk lielas. 

Šī vieta domāta vairāk cilvēkiem, kas vēlas iedzert lētu aliņu un paskatīties futbola mačus, ne baudīt ēdienu. 

Mājaslapa – www.brooklynburger.se
Instagram – www.instagram.com/brooklynburger

Jinny and Joy

Jinny and Joy ir vēl viena vietiņa, kurā pāris minūtes atpūtāmies un iekrājām enerģiju. Tiešām patīkama atmosfēra, garšīga kafija un kūciņas. Īsti nav daudz ko teikt, ja Varšavas centrā meklē jauku kafijas vietiņu, noteikti iesaku. 

Mājaslapa – www.jinnjoy.pl
Instagram – /www.instagram.com/jinn_and_joy

Česka originalni pivni restaurace

Čehijas alus vietiņa. Pēc garas dienas gribējās iemalkot kādu dzērienu un pārrunāt redzēto. Tiešām gardi ali. Vietiņa ar skaistu skatu uz pilsētu. Šeit ēdienu nebaudījām. Iesaku, ja meklē vietiņu, kur ar draugiem iedzert aliņu un jauki papļāpāt. 

Mājaslapa – http://ceska.pl 
Facebook – www.facebook.com/restauracjaceska 
Instagram – www.instagram.com/restauracjaceskawarszawa

Trattoria Da Antonio

Pēdējās dienas restorāns, šo tiešām varētu nosaukt par īstu itāļu restorānu. Jau vairākas dienas gājām tam garām, un nodomājām, ka īsti negribās tādā glaunā vietā, gribas kaut ko Poliskāku. Nenoturējāmies un vēlējāmies arī sevi palutināt un izbaudīt mierīgo atmosfēru un skaisto mūziku, kas tajā skanēja.

Kā jau itāļu vietā, pasūtījām pastu un picu. Viss gatavots tur pat uz vietas. Nu dikti gardi!  A jā, protams, kur tad bez desertiem, ja svinam dzīvi, tad līdz galam. Man liekas, ka šī arī bija dārgākā vieta, kur ēdām, bet bija tā vērta, taču galu galā bijām ceļojumā. Varam atļauties nedaudz vairāk kā parasti. 

Mājaslapa – http://trattoriadaantonio.pl/
Instagram – www.instagram.com/trattoriadaantonio
Facebook – www.facebook.com/restauracjatrattoriadaantonio 

Hard Rock Cafe

Pēdējās dienas atklājums. Vēl joprojām paši nesaprotam, kā šo vietu atklājām tik vēlu. Hard Rock Cafe atrodas Varšas centra lielveikalā, nu kā gan varējām neieiet “Roķenē”, pilnīgi sajutos kā mājās. Līdz ar to, viss pēkšņi likās tik pazīstams. Un tā arī bija, Polijas Rock Cafe izskatījās tāpat kā mūsu Rīgas Roķene.

Ēdiens vienkāršs, bet garšīgs. Šeit vairāk mani bija pārņēmusi atmosfēra, ka pat īsti neatceros ēdiena garšas. Bet noteikti iesaku iegriezties, lai vien būtu arī kādā citā “Roķenē”.

Mājaslapa – www.hardrockcafe.com/location/warsaw 
Instagram – www.instagram.com/hrcwarsaw 
Facebook – www.facebook.com/hardrockcafewarsaw 

Kur es ēdu, piemēra, Berlīnē, vari lasīt ŠEIT

Tev varētu arī patikt

Atbildēt