Gatavo.com Logo 512x512px

Kuldīgas šarms

Kuldīgas šarms. Kuldīga ir slavena ar Ventas rumbu un vecāko ķieģelu tiltu Eiropā. Un katrs latvietis noteikti vasarā cenšas izbaudīt šo Kuldīgas šarmu. 

2023. gada augustā es baudīju Kuldīgas šarmu. Kuldīgas šarms ēdienos ir arī īsta bauda. Kā man gāja meklējot Kuldīgas šarmu ēdienos, skaties un lasi tālāk.

Vai man ir jāsaka, ka kūciņa un kafija ir “must have” jaunā vietiņā? – man jau liekas, ka nē, bet tomēr, ja lasi pirmo reizi manus rakstus, tad zini, esmu kafijas un kūciņas mīle. 

Kuldīgā iebraucām pēcpusdienā, tāpēc devāmies uz viesnīcu nolikt mantas un nedaudz atpūsties, pameklēt vietiņu, kur pavakariņot. Labas atsauskmes bija restorānam “Pagrabiņš”, uz kuru tad mēs arī devāmies.

Ā, pirms tam ceļā no viesnīcas uz vakariņu vietu piestājām DUNA Brewery, draugs paņēma vienu aliņu, piesēdām vien pāris minūtes, lai apskatītu kvartālu un dotos atkal ceļā. Ļoti moderna vietiņa, kā Tallinas kvartāls Rīgā, tik mazāks. Taču mums par pārsteigumu, tas slēdzās ciet 18.00. Un daudzas vietas, kā, piemēram, kafijas vietiņa bija ciet. Un svētdienās vispār viss ir slēgts.

Duna Alus

Kuldīgas šarms “Pagrabiņā”

Paliels klāst ar ēdienu un divām burvīgām terasēm, viena uz ielas pusi, otra iekšpagalmā, zem kuras tek Alekšupīte. Ļoti skaita vietiņa un arī cilvēki padaudz. Pasūtījām kafijas un kvasu. Pamatēdienā izvēlējos cūgaļas šašliku ar piedevām un draugs bifšteku ar Dižonas sinepju mērci. Neteikšu, ka nereāli gards ēdiens, labākais ko esmu ēdusi, bet bija labi. Šašliks bija izcils, es pat teiktu. Pārējais ne visai. Kopā samaksājām ap 38EUR

Kuldīgas pirmo dienu noslēdzām ar kafiju un kūciņ, ar skatu uz Ventas rumbu un tiltu. Lai varētu staigāt pa naksnīgo Kuldīgi un izbaudīt šādā veidā Kuldīgas šarmu. “Rezidence Kafe Venta” bija patīkams pārsteigums un mūsu mīļākā vieta, kur iegriezāmies arī nākamajā dienā. Skats ir uz visiem 100%, tāpat kā kafija un kūciņas. Un ēdiens citiem uz šķīvjiem izskatijās tikpat gards. Rezidence Kafe Venta noteikti ir vieta, kur baudīt un baudīt.  Pirmajā dienā par divām kafijām un kūciņām samaksājām 15EUR, otrajā diena 6EUR – divas kafijas un viens kruasāns.

Otrā diena klāt. Uz Kuldīgu atnācis negaiss, kas solījās ap pusdienlaiku beigties. Un tā tas arī notikās. Viesnīcā brokastis nokavējām, tāpēc devāmies ceļā uz centru pakaļ kafijai. Izdomājām ieskriet “Stenders” picērijā. Dikti skaista vieta, cerams ēdieni arī, bet kafija, oi, pirmo reizi laikam izlēju savu kafiju, tiešām negaršīga, mēs ar draugu nonācām pie secinājuma, ka pie vainas visticamāk ir kafijas automāta retā tīrīšana. Kopā samaksājām 5EUR, par mazo kafiju līdzņemšanai. 

Tā kā ārā bija brīņišķīgs laiks, izdomājām piknikot ar Rimi gardumiem, ar skatu uz Ventas upi. Bija tiešām karsti. Ziņas teica, ka 2023. gada vasaras karstākā diena. 

Pēdējo dienu noslēdzām ar nelieliem svētkiem “Cafe Riverside”, kur malkojām Abavas rabarbera vīni un alutiņu, kopā samaksājām ap 7.40EUR.

Kuldīgas šarms ir tās mazajās Itālijas cienīgajās ieliņās, cilvēkos un es teiktu tīrībā. Un, protams, ūdens spēkā, kas savā ziņā nesa mieru visapkārt. Klausoties ūdens šalkās, man bija iespējas baudīt Kuldīgas šarmu ēdienos. Man jau dikti patika! Pilnīgi pietiek ar divām dienām, lai iepazītu Kuldīgu. Skaisti un gardi pavadītas brīvdienas.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt