Gatavo.com Logo 512x512px

Veselīgie mafini ar ķirbi

Veselīgie mafini ar ķirbi
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavs
  35 min

Veselīgie mafini ar ķirbi. Ietilpst kategorijā “ātrā maize” un būtībā ir aromatizēta pankūku mīkla, kas tiek cepta smalkmaizīšu formiņās. Mafinu pamatni ir viegli pagatavot, un to var aromatizēt ar dažādiem maisījumiem. Ātri iekodīsies mīkstā, gardā smalkmaizī!

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Kāds 19. gadsimta avots liecina, ka mafini varētu būt saistītas ar grieķu maizes maphulu — uz pavarda vai režģa ceptu kūku — vai no senfranču mou-pain ‘mīkstās maizes’, kas, iespējams, ir pārveidota par mufinu. 

Šis vārds pirmo reizi tika atrasts drukātā veidā 1703. gadā, uzrakstīts kā moofin; tam ir neskaidra izcelsme, taču tas, iespējams, ir atvasināts no lejasvācu Muffen, daudzskaitļa vārda Muffe, kas nozīmē “maza kūka”, vai, iespējams, ar kādu saistību ar senfranču valodu. muflets, kas nozīmē ‘mīksts’, kā teikts par maizi. Izteiciens mafins – cilvēks, kas nozīmē smalkmaizīšu ielu pārdevējs, ir apliecināts 1754. gada dzejolī, kurā ir iekļauta rindiņa: “Hark! skarbais mafins vīrs, viņa Kerola plies.

Ķirbis

Saskaņā ar Oksfordas angļu vārdnīcu, angļu vārds ķirbis ir atvasināts no sengrieķu vārda “πέπων romanized pepon”, kas nozīmē ‘melone’. Saskaņā ar šo teoriju šis termins no latīņu vārda peponem un vidējās franču valodas vārda pompon tika pārvērsts par agrīno mūsdienu angļu pompionu, ko 17. gadsimta angļu kolonisti nomainīja uz ķirbi, neilgi pēc tam, kad sastapās ar ķirbjiem, ierodoties tagadējos ziemeļaustrumos. 

Alternatīvs ķirbju atvasinājums ir Masačūsetsas vārds pôhpukun ‘aug apaļš’. Šo terminu, visticamāk, būtu izmantojuši Wampanoag iedzīvotāji (kas runā Masačūsetas Wôpanâak dialektā), iepazīstinot ar ķirbjiem angļu svētceļniekus Plimutas kolonijā, kas atrodas mūsdienu Masačūsetsā

Lai labi garšo veselīgie mafini ar ķirbi!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Sakarsē krāsni līdz 190°C.

  Solis 2

  Bļodā samaisi visas sausās sastāvdaļas – miltus, garšvielas, cepampulveri un sāli.

  Solis 3

  Citā bļodā samaisi kopā mitrās sastāvdaļas – olas, ķirbja biezeni, mandeļu pienu, medu un kokosriekstu eļļu.

  Solis 4

  Pievieno sausās sastāvdaļas bļodā pie mitrajām sastāvdaļām un samaisi, līdz izveidojas viendabīga mīkla. Pievieno sakapātos riekstus un samaisi.

  Solis 5

  Mafinu formiņas viegli iesmērē ar kokosriekstu eļļu vai sviestu un piepildi katru formiņu ar mīklu.

  Solis 6

  Cep sakarsētā cepeškrāsnī, apmēram 15 – 18 min.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi