Gatavo.com Logo 512x512px

Kanēļa bulciņas jeb kanēļmaizītes

Kanēļa bulciņas jeb kanēļmaizītes
 • Sagatavošanas Laiks
  1,20 h
 • Gatavošanas Laiks
  25 min
 • Gatavs
  1, 45 h

Kanēļa bulciņas jeb kanēļmaizītes ir saldums, kas lieliski iederas pie tējas. Smarža parasti rotā visu māju, dzīvokli un kāpņu telpu. Pagatavo un iesmaržini dienu! 

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Kanēlis ir no žāvētām kanēļkoku zaru mizām iegūta garšviela. Pazīstamākās ir trīs kanēļkoku sugas — Ķīnas jeb aromātiskais kanēļkoks, Ceilonas kanēļkoks un Cumkum kanēļkoks. Kanēļa sastāvā ir 1—5% ēterisko eļļu, kā arī mannīts, kālija oksalāts un citi savienojumi.

Tā kā kanēļkoku dabiskais izplatības areāls ir Dienvidaustrumāzija, lielākās kanēļa ražotājvalstis arī ir no šī reģiona. 2010. gadā pirmajā vietā bija Ķīna (tika iegūtas 62 700 tonnas kanēļa), otrajā vietā — Indonēzija (60 000 tonnas), bet trešajā vietā — Šrilanka (15 790 tonnas). 

Mandeļu vai riekstu čaulu pulveri piesātinot ar sintētiskajām aromātiskajām vielām, iegūst mākslīgo kanēli.

Kanēlis ir ļoti aromātisks un tam ir asa, rūgti saldena garša. To diezgan plaši izmanto kulinārijā, pievienojot dažādiem saldajiem ēdieniem, karstvīnam un punšam, kā arī kafijas aromatizēšanai un sāļajiem ēdieniem — gaļas, zivju ēdieniem, medījumiem, marinādēm un citur. Kanēli izmanto arī tautas medicīnā gremošanas un ēstgribas veicināšanai, kā pretklepus līdzekli un pret nervu slimībām.

..

Katru gadu tiek saražots aptuveni 30 000 tonnu kanēļa. Eksotiskā garšviela aug uz kokiem dažādās pasaules daļās, tostarp Šrilankā, Ķīnā un Vjetnamā. Interesanti, ka kanēļa koks var izaugt līdz sešdesmit pēdu augstumam. Šo koku attēli ir absolūti satriecoši. Kanēlis ir arī divās dažādās formās. Kanēļa standziņas ir pazīstamas kā spalviņas; tie ir pilnīgi taisni. Kanēlis ir pieejams arī maltā pulvera veidā. Standziņas mēdz izturēt ilgāk un saglabā savu garšu vairāk nekā to iezemētie līdzinieki. 

Vēl viens interesants fakts, ko tu iespējams nezinājāt par kanēli, ir tas, ka tā ir viena no vecākajām garšvielām pasaulē. Patiesībā aromatizējošais materiāls bija minēts Bībelē. Tā popularitāte turpināja augt senatnē. Piemēram, senajā Ēģiptē kanēlis kļuva par iecienītu preci starp tirgotājiem. Cilvēki maksātu lielu cenu, lai iegūtu nelielos daudzumos garšvielu. Savulaik kanēlis bija viena no dārgākajām tirdzniecības precēm pasaulē. Produkta izmaksas tikai pieauga, jo cilvēki sāka atklāt tā dziedinošās spējas. Visbeidzot, kanēlis tika izmantots arī kā balzamēšanas līdzeklis, kad cilvēki nomira. Ir mežonīgi domāt par garšvielu plašo vēsturi, kas atrodas jūsu virtuves pieliekamajā.

Kanēļa bulciņas jeb kanēļmaizītes, lai labi garšo!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  No sastāvdaļām sanāks aptuveni  8 bulciņas.

  Solis 1

  Bļodiņā sajauc ūdeni ar pienu, cukuru un raugu. Maisījumu atstāj sagatavoties 10 min.

  Solis 2

  Lielā bļodā sajauc miltus ar sāli, tad pievieno rauga maisījumu, 1 olu un eļļu. Sastāvdaļas samīca ķepīgā mīklā, tad to mīci apmēram 7 min.

  Solis 3

  Mīklu save bumbā, to liec bļodā, pārklāj ar dvielīti un mīklu atstāj uzrūgt apmēram 1 h. (ja ir iespēja uzlikt uzradiatoriem, tad rūgšana ir 30 min).

  Solis 4

  Trauciņā sajauc pildījumam paredzēto kanēli ar cukuru.

  Solis 5

  Gatavo mīklu sadali 8 līdzīgā izmēra daļās.

  Solis 6

  Katru mīklas piciņu izrullē taisnstūrī, pār to izlīdzini ēdamkaroti kanēļa un cukura maisījuma.

  Solis 7

  Veido maizītes formas pēc savas vēlmes. Vieglākais ir sarullēt uz aplīti.

  Solis 8

  Sagatavotās maizītes liec uz cepampannas, kas izklāta ar cepamo papīru, un mīklu atkārtoti uzraudzē apmēram 20 min.

  Solis 9

  Tad pārzied maizītes ar sakultu 1 olu un liec cepties 180°C, 20 - 25 min.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi