Gatavo.com Logo 512x512px

Tunča maizītes krēmīgajā mērcē

Tunča maizītes krēmīgajā mērcē
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  30 min

Tunča maizītes krēmīgajā mērcē ir lieliska brokastu maltīte. Vienkārši un ātri pagatavojamas, izmēģini!

Citas maizītes receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Lielākais un apdraudētākais tuncis. Kādreiz tika uzskatīta par vienu sugu, šobrīd izdala Klusā, Atlantijas un Dienvidu okeāna zilos tunčus. Atlantijas tuncis var sasniegt 4 m garumu un 700 kg svaru. Zilo tunču gaļa tiek uzskatīta par izsmalcinātu gardumu, kas novedis pie to nonākšanas tuvu izmiršanas robežai. Japānas zivju tirgos par treknākajiem zilā tunča eksemplāriem ap 200 kg svarā tiek maksāts pat 2 miljoni eiro.

Sakarā ar milzīgo pieprasījumu zilā tunzivs ir kļuvusi neaizsargāta pret pārāk lielu nozveju. Zivsaimniecību pārvaldība nav pietiekami efektīva un zilās tunzivis tiek regulāri pārzvejotas.

Klusā okeāna zilās tunzivs vaislinieku skaits pēdējās desmitgadēs ir samazinājies par vairāk kā 90% un to populācijas apmērs šobrīd ir 3 – 4% no vēsturiskā. Savukārt Atlantijas okeāna zilās tunzivs populācija pēdējo četrdesmit gadu laikā ir samazinājusies par vismaz 60% un pašlaik suga IUCN Sarkanajā sarakstā ierindota kā „apdraudēta”. Klusā okeāna zilo tunzivju ilgtermiņa pastāvēšanu var garantēt tikai tad, ja tiks turpināts samazināt nozvejas limitus. Šīs sugas aizsardzības statuss ir vienlīdzīgs pandām un tīģeriem. Tikmēr Dienvidu zilās tunzivs pieaugušo zivju populācija samazinājusies tādos apmēros, ka tā ieguvusi „kritiski apdraudētas” sugas statusu.

Valstis, kas zvejo zilās tunzivis arvien stingrāk regulē to ieguvi. Strauji attīstās arī pilna cikla zilo tunču akvakultūra – pieaudzis tuncis tiek no ikra izaudzēts mākslīgi, neiegūstot vaisliniekus dabā. Tas ļauj piesardzīgi cerēt, ka nākotnē šo majestātisko zivju populāciju stāvoklis uzlabosies.

Lai labi garšo tunča maizītes krēmīgajā mērcē!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzkarsē krāsni līdz 220°C.

  Solis 2

  Bļodā sajauc majonēzi, citronu sulu un sarkano piparu.

  Solis 3

  Notecini tunci, tad pievieno majonēzes maisījumam. Izmanto dakšiņu, lai tunci sasmalcinātu.

  Solis 4

  Smalki sagriez seleriju, gurķus, sīpolu un pētersīļus, un pievieno masai. Visu kopā samaisi.

  Solis 5

  Izklāj visas maizes šķēles uz cepešpannas. Virsū katrai maizes šķēlei uzklāj izveidoto tunča masu, tomāta un siera šķēli.

  Solis 6

  Liec cepties līdz siers ir maigs, 5 līdz 8 min.

  Secinājums

  Maizītes pasniedz siltas. Ideāli malkot kopā ar baltvīnu. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi