Gatavo.com Logo 512x512px

Veģetārais plovs

Veģetārais plovs
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  25 min
 • Gatavs
  45 min

Veģetārais plovs. Īsts latvieties jau noteikti teiktu, ka plovs ir tikai ar kārtīgu gaļas garšu un ilgi sutināts. Bet laiki mainās un viss tiek pielāgots vēlmēm. Nemazāk garšīga recepte. Izmēģini!

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Lai gan rīsu audzēšana daudz agrāk bija izplatījusies no Dienvidāzijas uz Vidusāziju un Rietumāziju, tieši Abasīdu kalifāta laikā rīsu gatavošanas metodes, kas tuvināja mūsdienu plovu gatavošanas stilus. Sākotnēji izplatījās plašā teritorijā no Spānijas līdz Afganistānai. Galu galā plašākai pasaulei. No šādiem ēdieniem attīstījās spāņu paella un Dienvidāzijas pilau jeb pulao un biryani.

Saskaņā ar autora K. T. Achaya teikto, Indijas eposā Mahabharata ir minēts gadījums, kad rīsi un gaļa tiek pagatavoti kopā. Tāpat, saskaņā ar Achaya, “pulao” vai “pallao” tiek lietots, lai apzīmētu rīsu ēdienu senos sanskrita darbos, piemēram, Yājñavalkya Smṛti. Tomēr, kā norāda pārtikas rakstnieki Kolīna Teilore Sena un Čārlzs Perijs, kā arī sociālo teorētiķis Ašiss Nandijs, šīs atsauces būtiski nesaskan ar plaši lietoto nozīmi un vēsturi, kas ietverta plovos, kas parādās indiešu pārskatos pēc viduslaiku Vidusāzijas iekarojumiem.

Lai labi garšo veģetārais plovs!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzvāri rīsus līdz tie ir gandrīz gatavi.

  Solis 2

  Tikmēr dziļļā pannā vai katlā ielej olīveļļu un uzkarsē.

  Solis 3

  Liec sagrieztu sīpolu, sarīvētu burkānu, kubiņos sagrieztu papriku un tomātus, dārzeņu buljonu, sāli, maltus melnos piparus, vēlreiz aplej ar olīveļļu, visu kārtīgi samaisi un apcep.

  Solis 4

  Kad viss ir apcepies, pielej ūdeni un sautē 10 min.

  Solis 5

  Katlā liec vārītos rīsus, pievieno apceptos dārzeņus ar visu šķidrumu. Visu samaisi. Sautē 5–10 min. (Ja nepieciešams, pielej nedaudz ūdeni.)

  Secinājums

  Pasniedzot, var pievienot svaigas bazelika vai spināta lapas. Notekti var pievienot cukīni, ķiplociņu vai jebkuru citu dārzeni, kas tev iet pie sirds. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi