Gatavo.com Logo 512x512px

Kabaču rullīši ar biezpiena pildījumu

Kabaču rullīši ar biezpiena pildījumu
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavs
  25 min

Kabaču rullīši ar biezpiena pildījumu. Kabačus ierasts pildīt un gatavot ar gaļu, bet šī recepte savā ziņā arī lielisks alternatīvs veģitāriešiem. 

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Cukīni un kabacis ir viena un tā paša auga auglis. Cukīni nav īpaša ķirbjaugu suga, bet drīzāk dārzeņķirbja augļa noteikts attīstības brīdis. Par cukīni ir pieņemts uzskatīt kabaču augļus, kas ir līdz 450 g smagi, ar maigu, plānu mizu, neatkarīgi no to formas un krāsas. To sēklas ir aizmetušās, bet nav nogatavojušās.

Šīs vārds ir cēlies no itāļu valodas, kurā ķirbis ir zuccha, bet mazais vēl neizaugušais ķirbis (vai kabacis) zucchini. Juceklis ar vārdiem kabacis un cukīni ir radies tādēļ, ka Itālijā audzē un plaši eksportē tumši zaļos kabačus, un tie sarunu valodā iedēvēti par cukīni, savukārt Latvijā vēsturiski audzētas šķirnes ar baltu mizu (tās radušās Tuvajos Austrumos, bet pie mums nonākušas caur Krieviju). Kabača vai cukīni uzturvielas un receptes.

Arī pašlaik Latvijā cilvēki vēl joprojām biežāk izvēlas kabačus ar gaiši zaļu mizu, kaut gan nu jau arvien vairāk audzē arī tumši zaļos un dzeltenos.

Lai labi garšo kabaču rullīši ar biezpiena pildījumu!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Kabačus nomazgā, nogriez cietos galus un visā garumā griez garas, plānās strēmeles.

  Solis 2

  Sakarsē eļļu uz pannas un cep no abām pusēm kabača strēmes, līdz tās kļūst mīkstas. Pēc tam novieto uz papīra dvieļiem, lai notek liekā eļļa un atdziest.

  Solis 3

  Sasmalcini dilles un ķiploku.

  Solis 4

  Sasmalcinātās dilles un ķiploku pievieno biezpienam. Papildini ar krējumu un garšvielām un kārtīgi samaisi.

  Solis 5

  Kad kabača strēmeles atdzisušas, biezpiena masu smērē uz katras šķēles un tad ritini ciet veidojot rullīti.

  Secinājums

  Lieliska uzkoda vai piedeva, piemēram, pie rīsiem. Ieteikums, ja bail, ka rullīši attīsies vaļā, tad var nostiprināt ar zobu kociņiem. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi