Gatavo.com Logo 512x512px

Raffaello un zemeņu tiramisu

Raffaello un zemeņu tiramisu
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 h
 • Gatavs
  5 h

Raffaello un zemeņu tiramisu. Tuvojās 8. marts, un zināju, ka vēlos pagatavot sev gardu kūku. Varētu teikt, ka šī recepte mani pati atrada. Ieraudzīju nosaukumu un sapratu, ka, jā, šo es gatavošu. Protams, kā vienmēr oriģinālo recepti nedaudz izmainīju un kūciņa gatava. Izmēģini!

Citas desertu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Raffaello ir sfēriska kokosriekstu-mandeļu trifele, ko itāļu ražotājs Ferrero laida tirgū 1990. gadā. Tā sastāv no sfēriskas vafeles, kas pildīta ar baltu piena krēmu un baltām blanšētām mandelēm. Pēc tam to ieskauj kokosriekstu slānis.

Ar mantojumu, kura izcelsme ir “Pasticceria Italiana” (“itāļu konditorejas izstrādājumu gatavošana”) tradicionālajā un radošajā pasaulē, Ferrero bija apņēmības pilns ienest itāļu konditorejas izstrādājumu jeb “pasticcini” baudījumu mājās visā pasaulē.

Slavenā itāļu konditorejas izstrādājumu gatavošanas izcilība tika apvienota ar Ferrero zināšanām: dabas dāvanu uzlabošana un saglabāšana konditorejas izstrādājumos. un tā radās jauns radījums: kraukšķīgas baltas mandeles gardā krējuma pildījumā, kas viss ir ielikts kraukšķīgā vafeļu čaulā, kas pārklāta ar smalkām kokosriekstu skaidiņām.

Šis saldums kļuva pazīstams kā “Confetteria Raffaello”. Vārds “Confetteria”, kas jau no paša sākuma ir savienots pārī ar vārdu Raffaello, ir veltījums Ferrero DNS: augstākās kvalitātes konditorejas izstrādājumu meistariem.

Tiramisu. Tiramisu tika izgudrots 1960. gadu beigās vai 1970. gadu sākumā, bet kur un kad tieši, nav skaidrs. Daži uzskata, ka recepte tika veidota pēc sbatudīna, vienkāršāka deserta, kas pagatavots no olu dzeltenumiem un cukura. Citi apgalvo, ka tas cēlies no cita ēdiena, dolce Torino.

Tiramisu recepte nav atrodama pavārgrāmatās pirms pagājušā gadsimta 60. Gadiem. Tas ir minēts 1978. gadā publicētajā Sydney Morning Herald restorāna slejā. Pirmo reizi parādījās itāļu vārdnīcā 1980. gadā, bet angļu valodā — 1982. Gadā. Un 1983. gada pavārgrāmatā, kas veltīta Veneto ēdiena gatavošanai.

Tiramisu ir itāļu deserts, kas gatavots no kafijā iemērktiem dāmu pirkstiņiem (savoiardi), kas pārklāts ar saputotu olu, cukura un maskarpones maisījumu un aromatizēts ar kakao. Recepte ir pielāgota daudzu veidu kūkām un citiem desertiem.

Lai labi garšo raffaello un zemeņu tiramisu!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Būs nepieciešams taisnstūra stikla trauks, mazais izmērs, aptuveni 18x21. Der arī jebkāds trauks, kas jums ir pa rokai, liekas atbilstošs un ērts.

  Solis 1

  Sablendē zemenes viendabīgā masā. Bet aptuveni 3 zemenes atstāj dekorēšanai. Šajā zemeņu masā vajadzēs mērcēt dāmu pirkstiņus.

  Solis 2

  Sablendē arī Raffaello viendabīgā masā. Arī dažus Raffaello paglabā dekorēšanai.

  Solis 3

  Saldo krējumu un cukuru saputo ar mikseri.

  Solis 4

  Pēc tam pievieno Mascarpones sieru, vaniļas ekstraktu, sablendēto Raffaello un arī visu sajauc viendabīgā masā.

  Solis 5

  Traukā kārto kūku. Pirmā kārta dāmu pirkstiņi mērcēti zemeņu masā, tad liec virsū saldo masu un tad atkal dāmu pirkstiņus, un nobeidz ar masu.

  Solis 6

  Dekorē ar Rafaello un zemenēm pēc paša ieskatiem. Liec ledusskapī uz vismaz 5 stundām. Labāk būtu uz diennakti.

  Secinājums

  Man palika pāri zemeņu masa, tāpēc iesaku kārtīgi mitrināt tajā zemeņu pirkstiņus. Palikušo zemeņu masu pēc tam pasniedzu kopā ar tiramisu. Lieliski iederējās skābumiņš pie saldumiņa. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi