Gatavo.com Logo 512x512px

Mazās Pavlovas kūkas

mazās pavlovas kūkas
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  1 h
 • Gatavs
  1, 10 h

Mazās Pavlovas kūkas principā jau ir tas pats, kas viena liela pavlova, tik šeit maz liet citādāk, ilgāks process kamēr sataisi mazas pavlovas. Mazās Pavlovas kūkas nevar gatavot īsi pirms pasniegšanas – tām vajadzīgs laiks, lai lēni atdzistu plītī. Ticiet man Jūs nenožēlosiet, nedaudz pacietības, uzmanības un rūpes, tad iegūsiet satriecošu desertu.

Pavlovas kūka ir uz bezē bēzes gatavots deserts, kas ir populārs Jaunzēlandē un Austrālijā. Tas nosaukts krievu balerīnas Annas Pavlovas vārdā, kura 20. gadu sākumā apceļoja abas šīs valstis. Deserts esot radīts viņai par godu, taču precīza izcelsme mūsdienās tiek apstrīdēta.

Mazās Pavlovas kūkas tradicionāli pasniedz ar putukrējumu un svaigiem augļiem. Populāri augļu piedevas ir zemenes, kivi, pasifloras augļi un avenes. Pavlovu var papildināt arī ar citām piedevām, piemēram, šokolādes mērci, karameļu mērci vai citronu biezpienu.

Pavlovas kūka ir viegls un gaisīgs deserts, kas lieliski piemērots vasarai. Tas ir arī gluten-free deserts, padarot to par izcilu izvēli cilvēkiem ar uztura ierobežojumiem.

Interesanti ir tas, ka citreiz rodas jautājums, kāda tad ir atšķirība starp Mazās Pavlovas kūkas un bezē, jo no ārpuses izskatās diez gan līdzīgi. Gan Pavlovas, gan bezē ir izgatavotas no saputota olu baltuma, bet Pavlovai ir maiga, kraukšķīga ārpuse ar mīksto zefīru iekšpusē, savukārt bezē ir sauss un kraukšķīgs visā savā tekstūrā. Šeit var atrast bezē recepti.

Interesanti fakti par Pavlovas kūku: 

 • Pavlovas ir populārākais Ziemassvētku deserts Jaunzēlandē un Austrālijā.
 • 2014. gadā Jaunzēlandē ražotā pavlova tika nosaukta par pasaulē lielāko pavlovu. Tā svēra vairāk nekā 1000 kg un bija dekorēta ar vairāk nekā 10 000 svaigām ogām.
 • Pavlovas receptei ir daudz dažādu variāciju. Dažiem cilvēkiem patīk bezē pievienot citrona miziņu, vaniļas ekstraktu vai citus aromatizētājus. Citiem patīk papildināt savu pavlovu ar riekstiem, šokolādes skaidiņām vai ēdamiem ziediem.
 • Pasaulē lielākās pavlovas tituls ir lauzts vismaz divas reizes, kad 1999. gada februārī tika izveidota “pavzilla”, lai atzīmētu Jaunzēlandes Nacionālā muzeja atklāšanas pirmo gadadienu Velingtonas pilsētā, un tā garums bija 45 metri. Studenti no Hawke’s Bay Austrumu Tehnoloģiju institūta 2005. gada martā izveidoja paši savu “pavkongu”, kura garums tika mērīts kā 64 metri. Piecus gadus vēlāk, 2010. gada augustā, Kraistčērčas katedrālē tika izstādīta 50 metru kvadrātveida pavlova ar regbija tēmu, lai palīdzētu vākt labdarības ziedojumus.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzkarsē krāsni līdz 180°C.

  Solis 2

  Ar mikseri sakul olu baltumus ar sāli, stingrās putās.

  Solis 3

  Saputotajiem olu baltumiem pievieno cukuru, kul tik ilgi, kamēr masa kļūst gaisīga un gluda.

  Solis 4

  Pēc tam pievieno kukurūzas cieti, baltvīna etiķi.

  Solis 5

  Uz cepešpannas ieklāj cepamo papīru, izspied olu baltumu masu, veidojot vairākas kūciņas, tik cik vēlies.

  Solis 6

  Liec krāsnī, cep 25 min.

  Solis 7

  Pēc noteiktā laika, krāsni izslēdz, Pavlovas atstāj krāsnī uz 25 min.

  Solis 8

  Pēc tam Pavlovas atdzesē.

  Solis 9

  Tikmēr pagatavo putukrējumu. Saldo krējumu saputo ar cukuru, pievieno nedaudz vaniļas ekstraktu.

  Solis 10

  Uz atdzisušajām kūciņām liec putukrējumu.

  Secinājums

  Pavlovas kūkas ir tāds vasarīgs ēdiens. Klasika ir Pavlovas kūkas ar putukrējumu un augšā vēl dažādas ogas, šeit brīva vaļa iztēlei un savām garšu kārpiņām. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi