Gatavo.com Logo 512x512px

Grilēta kukurūza ar sieru un laima majonēzi

Grilēta kukurūza ar sieru un laima majonēzi
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  45 min
 • Porcijas
  3
 • Gatavs
  55 min

Grilēta kukurūza ar sieru un laima majonēzi ir ātra un garšīga uzkoda vai pat pamatēdiens. Izmēģini!

Līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Kukurūza tiek uzskatīta gan par dārzeņu, gan par graudaugu graudu. Saldā kukurūza, kuru ēdam no vālītes, kulinārijas pasaulē parasti tiek uzskatīta par dārzeni, turpretī sausās sēklas, kuras izmanto popkornam, tiek klasificētas kā veseli graudi. Kukurūza ir radusies Meksikā pirms vairāk nekā 9000 gadiem.

Kukurūza (Zea mays), saukta arī par Indijas kukurūzu vai kukurūzu, zālāju dzimtas (Poaceae) graudaugu augs un tā ēdamie graudi. Pieradināto kultūru izcelsme ir Ameriku un ir viena no visplašāk izplatītajām pārtikas kultūrām pasaulē. Kukurūzu izmanto kā lopbarību, cilvēku pārtiku, kā biodegvielu un kā izejvielu rūpniecībā.

Pirmo reizi kukurūzu pieradināja vietējie iedzīvotāji Meksikas dienvidos apmēram pirms 10 000 gadu. Tiek uzskatīts, ka mūsdienu kukurūza ir iegūta no Balsas teosinte (Zea mays parviglumis), savvaļas zāles. Tās kultūra bija izplatījusies līdz pat Meinas dienvidiem, kad eiropieši apmetās Ziemeļamerikā, un indiāņi mācīja Eiropas kolonistiem audzēt vietējos graudus. Kopš to Eiropā ieveda Kristofers Kolumbs un citi pētnieki un kolonizatori, kukurūza ir izplatījusies visās tās audzēšanai piemērotajās pasaules vietās. To audzē no 58° Z platuma Kanādā un Krievijā līdz 40° S platuma grādiem Dienvidamerikā, un gandrīz katru gada mēnesi kaut kur pasaulē nogatavojas kukurūzas raža. Tā ir vissvarīgākā kultūra Amerikas Savienotajās Valstīs un daudzās vietās ir galvenais pārtikas produkts.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Sajauc majonēzi ar nedaudz eļļu, 2 laimu miziņām un 1 laima sulu.

  Solis 2

  Izsmērē majonēzi uz šķīvīša, pārber pāri papriku un noliec malā.

  Solis 3

  Sarīvē cieto sieru un izber to uz cita šķīvja.

  Solis 4

  Kukurūzas vālītes ievieto ūdenī uz 30 min.

  Solis 5

  Pēc tam apcep kukurūzu sviestā, no visām pusēm, pakāpeniski to apgriežot. Apmēram 12-15 min., kamēr kukurūza ir palikusi brūngana.

  Solis 6

  Kad kukurūza apcepta, iemērc to majonēzē un apviļā sierā.

  Secinājums

  Šo ēdienu var pagatavot gan uz pannas, cepeškrāsnī un grila. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi