Gatavo.com Logo 512x512px

Speķa pīrādziņi

speķa pīrādziņi
 • Sagatavošanas Laiks
  1 h
 • Gatavošanas Laiks
  1 h
 • Porcijas
  20
 • Gatavs
  2 h

Speķa pīrādziņi. Speķa pīrādziņi ir populārāko svētku maltīte, vismaz man tā šķiet. Speķa pīrādziņi Ziemassvētkos, Līgo un Jāņos, citi pat tos gatavo Lieldienās. Un kāpēc gan ne? Esi kādreiz pats rullējis mīklu un tos cepis? Izmēģini šo recepti!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Gatavo mīklu. Katlā lej pienu, pievieno tam gabaliņos sagrieztu sviestu, uzsildi uz lēnas uguns un nepārtraukti maisi, līdz sviests izkusis.

  Solis 2

  Bļodiņā sadrupini raugu, pievieno tam cukuru, nedaudz silta piena. Izšķīdini raugu un ļauj tam uzbriest 10 min.

  Solis 3

  Sakul olu ar sāli.

  Solis 4

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 40°C.

  Solis 5

  Lielā bļodā liec 1 kg miltus. Pievieno tam izšķīdināto raugu, pienu un olu. Mīci mīklu, ja nepieciešams, pievieno vēl miltus un turpini mīcīt, līdz mīkla vairs nelīp klāt pie rokām.

  Solis 6

  Gatavo mīklu savel bumbā vai vienā masā, liec bļodā un liec cepeškrāsnī rūgt. (Var raudzēt arī istabas temperatūrā vai arī uz radiatoriem.) Raudzēšanas laiks ir atkarīgs no tā, kur mīkla tiek raudzēta. Vidēji mīkla rūgst apmēram 45-60 min. No šī daudzuma sanāks aptuveni 2 kg mīklas.

  Solis 7

  Kamēr mīkla rūgst, gatavo pīrādziņu pildījumu. Speķi un sīpolus sīki sakapā, pieliec piparus pēc garšas. Visu kopā sauj!

  Solis 8

  Pārkaisi galda virsmu ar nedaudz miltiem.

  Solis 9

  Uzkarsē krāsni līdz 220°C.

  Solis 10

  Ņem no uzbriedušās mīklas mazas piciņas, izrullē un ar glāzi veido aplīšus, vai ar rokām veido formu. Liec uz mīklas tējkaroti speķa pildījuma, pārloki pāri mīklu un aiztaisi galus ciet. Tā turpini līdz beidzas sastāvdaļas.

  Solis 11

  Gatavos pīrāgus liec uz cepešpannas, nedaudz atstatus vienu no otra, jo cepoties tie uzbriedīs. Un liec cepties, līdz uzbriest un kļūst brūngani.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi