Gatavo.com Logo 512x512px

Sparģeļa receptes

Sparģeļa receptes

Sparģeļa receptes. Vai Tu jau esi sajutis pavasari? Es noteikti esmu. Ne tikai savā ēdiena šķīvī, bet arī miesā un garā. Neskaitoties uz to, ka sparģeli vari lietot arī ziemas laikā un to iegadāties veikalā, taču sparģelis ir vispār ir pavasara dārzenis un tieši tagad ir īstais laiks to baudīt. 

Sparģeļi vieni paši ir lieliska uzkoda, ko tu vari dipēt kādās mērcēs. Vienalga vai tie ir vārīti, cepti vai sautēti, tie iet kopā arī ar dažādiem produktiem, piemēram, zivīm, kartupeļiem. Sparģelis arī ir laba piedevā salātiem.

Sparģeļi (Asparagus officinalis) ir dārzeņi, kas nāk no Asparagaceae ģimenes. Šajā augu ģimenē ir vairāk nekā 200 sugu. Dažas sugas audzē kā dekoratīvus augus.  Sakarā ar importu no Ķīnas, Peru un Vācijas, tos var ēst visu gadu. Tā sezonalitāte arī padara sparģeļus dārgākus nekā citi dārzeņi, un garša mainās atkarībā no tā, kur tie ir audzēti. 

Sparģeļi pirmo reizi tika audzēti Grieķijā vairāk nekā pirms 2500 gadiem, un tie uzskatīts, ka arī senie romieši to ir audzējuši un baudījuši kā ēdienu. To atklāja augam savvaļā. Agrīnās kultivētās sparģeļu versijās bija plānāki kātiņi un krāsa bija tumšāka nekā sparģeļiem, kurus mēs šodien atrodam zemnieku tirgū. Tam bija arī rūgtāka garša.

Lielākā daļa dārzeņu ir viengadīgie, kas nozīmē, ka tie jāstāda katru gadu. Sparģeļi ir viens no nedaudzajiem daudzgadīgajiem dārzeņiem, kas nozīmē, ka tie atgriežas gadu no gada. Tāpēc dažreiz joprojām var atrast savvaļā augošus sparģeļus.

Sparģeļi aug mērenā vai subtropu klimatā, augsnēs, kas nav pārāk skābas. Mūsdienās Ķīna, Taizeme, Meksika, Peru un Vācija ir lielākās pasaules sparģeļu audzēšanas valstis. Zemāk vari aplūkot dažas gardas sparģeļa receptes.

Sparģeļa receptes

Kas ir sparģelis; kādus vitamīnus tas satur un kāda ir tā vēsture, lasi bloga rakstā: “Garšīgais pavasara dārzenis: sparģelis“.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt