Gatavo.com Logo 512x512px

5 klasiskas rabarberu receptes

rabarbera maize

5 klasiskas rabarberu receptes. Rabarberus stāda agrā pavasarī, kad zeme ir darbspejīga, tas nozīmē, ka tos var baudīt jau pavisam drīz pēc ziemas sezonas. 
Vai Tu esi jau iestādījis savus rabarberus?
Vai arī tie jau ir sākuši augt no taviem vecajiem stādiem puķu dobē?

Rabarberi sākotnēji cēlušies no Āzijas, bet 1600. gados tos ieveda Eiropā un neilgi pēc tam Amerikā. Tas aug apgabalos ar vēsāku klimatu, padarot to populāru ziemeļu dārzos. Rabarberu ir viegli audzēt, taču tam ir nepieciešams miera periods, lai tas patiešām attīstītos un radītu milzīgu kātu daudzumu.

Kāti ir vienīgā ēdamā rabarberu auga daļa. Vārot tiem ir bagātīga, sulīga garša. Rabarberu auga lapas ir toksiskas – tās satur kairinātāju, ko sauc par skābeņskābi, tāpēc pārliecinieties, ka tās netiek norītas.

Rabarberiem ir brīnišķīgi tas, ka tie ražos daudzus gadus. Šī iemesla dēļ rabarberi jāstāda savā dārzā jebkurā stūrī. Tas labi aug augsnē, kas bagātināts ar lielu daudzumu kūtsmēslu vai komposta, tāpēc daži dārznieki to pat iestādīs netālu vai arī iekšā savos kompostos

Ieskaties 5 lieliskās klasiskās rabarberu receptēs, izvēlies sev tuvāko un sāc baudīt savu skābeno pavasara dārzeni. 

Rabarberu plātsmaize

5 klasiskas rabarberu receptes. Rabarbermaize

Rabarberu kūka

rabarberu kūka

Šašliku marināde rabarberu sulā

5 klasiskas rabarberu receptes. rabarbera šašlika marināde

Rabarberu zemeņu maize

5 klasiskas rabarberu receptes. rabarberu zemeņu maize

Rabarberu ledus tēja

rabarberu tēja

Vairāk par pašu rabarberu, kādus labumus tas dod tavai veselībai vari izlasīt bloga rakstā: Rabarbers: dārzenis ar lielām lapām un garo kātu

Tev varētu arī patikt

Atbildēt