Gatavo.com Logo 512x512px

Zemeņu mochi saldējums

mochi saldējums
 • Sagatavošanas Laiks
  40 min
 • Gatavošanas Laiks
  1 h
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  1 h

Zemeņu mochi saldējums. 

Vai zini, kas ir mochi? Mochi ir japāņu rīsu kūka, kas izgatavota no močigomas, īsgraudu japonica glutinous rīsiem. Dažreiz citām sastāvdaļām, piemēram, ūdens, cukura un kukurūzas cietes.

Rīsi tiek sasmalcināti pastā un veidoti vēlamajā formā. Japānā to tradicionāli gatavo ceremonijā, ko sauc par močitsuki. Kaut arī mochi tiek ēst visu gadu, mochi ir tradicionāls japāņu Jaunā gada ēdiens, un to parasti pārdod un ēd šajā laikā.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  4 saldējuma bumbiņas ievieto keksiņu/mafinu formās, tad ievieto saldētavā vismaz 2 stundas, lai sacietētu.

  Solis 2

  Sagatavo mochi mīklu. Katlā viegli sildi pienu un cukuru kopā, līdz cukurs ir izšķīdis. Izslēdz siltumu un pievieno vaniļas ekstraktu un eļļu.

  Solis 3

  Kad siltums vēl ir izslēgts, pakāpeniski sajauc miltus līdz viendabīgai masai. Ieslēdz plīti uz vidējā uguns, maisi visu apmēram 3-5 min. Tā ir gatava, kad ir kļuvusi gluda, bieza un elastīga.

  Solis 4

  Izkaisi izvēlēto cieti uz cepamā papīra un virsū liec mīklu. Mīklu izlīdzini kvadrātā un pārliecinies, ka esi lietojis pietiekami daudz cietes, lai novērstu lipīgumu. Pārklāj ar pārtikas plēvi un ievieto to ledusskapī 20 min., lai atdziest.

  Solis 5

  Kad mīkla ir nostāvējusi ledusskapī, sagriez 4 gabaliņos un katram gabaliņam pa vidu ievieto saldējumu. Vienlaikus izņem tikai vienu saldējuma bumbiņu!

  Solis 6

  Saspiediet katra mīkla gabaliņa malas kopā, lai aizvērtu mochi bumbu, un ļauj tai 20 min. sastingt saldētavā.

  Secinājums

  Saldējumā vietā vari izvēlēties sev iecienītāko garšu. Kā arī gatavošanas procesā vari mīklai pievienot pārtikas krāsvielu, lai mochi piešķirtu krāsu. Mochi saldētavā uzglabā kā jebkuru saldētu produktu, taču pirms ēšanas, ļauj tam apmēram 10 min. pastāvēt istabas temperatūrā, lai kļūtu nedaudz mīkstāks. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi