Gatavo.com Logo 512x512px

Tortiljas sacepums

Tortiljas sacepums
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  40 min
 • Gatavs
  50 min

Tortiljas sacepums. Viegls veids kā pagatavot sacepumu ar pavisam vienkāršu pametni. To varētu nosaukt arī par tortiljas pīrāgu. Principā var pildīt ar jebko. Šeit sastāvdaļas būs tādas klasiskas, kas, liekas, lielākai daļai garšo.

Citas sacepumu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Tortilja ir plāna, apaļa neraudzēta plātsmaize no Mezoamerikas, kas sākotnēji tika gatavota no kukurūzas hominy miltiem un tagad arī no kviešu miltiem.

Acteki un citi Nahuatl runātāji sauca tortillas tlaxcalli. Pirmo reizi pirms kolonizācijas pagatavoja Mezoamerikas pamatiedzīvotāji, tortiljas ir Mezoamerikas virtuves stūrakmens. Kukurūzas tortiljas Mezoamerikā ir pazīstamas jau no 500. gada p.m.ē.

Līdzīgu plakanu maizi gatavo Dienvidāzijā un sauc par “chapati”. Arābijas rietumos, Vidusjūras austrumu daļā un Āzijas dienvidu valstīs ir sava kviešu plātsmaize, kas izskatās kā tortiljas. Daži citi varianti ir ķīniešu “laobing” un “roti” no Indijas. Tos gatavo no aptuveni 6 līdz vairāk nekā 30 cm diametrā atkarībā no reģiona vai valsts, kurā tie izgatavoti, un no trauka, kuram tie ir paredzēti. Tos izgatavo ar rokām, bet komerciālā ražošanā un pat dažos lielākos restorānos tos var izgatavot ar mašīnām.

Maiji tortiljas gatavoja jau ļoti sen. Ir pat mīti, kā radās tortiljas. Hernans Kortess (jeb Hernando Kortess) ieradās mūsdienu Meksikā 1519. gada 22. aprīlī kopā ar spāņiem. Viņi atklāja, ka vietējās tautas tur gatavo plakano kukurūzas maizi, ko viņi savā dzimtajā nahuatlu valodā sauca par “laxcalli”. Šī ir pirmā Eiropas liecība par tortiljām.

Lai labi garšo tortiljas sacepums!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Cepamforma 23 cm

  Solis 1

  Uzkārsē krāsni līdz 190°C.

  Solis 2

  Cepamformu iezied ar sviestu, liec iekšā tortiljas plāksni tā, lai izveidojas nelielas maliņas.

  Solis 3

  Mocarellu un tomātu sagriez ripiņās.

  Solis 4

  Olas sakul un sajauc kopā ar graudaino biezpienu, sāli.

  Solis 5

  Masu lej virsū tortiljas pamatnei, virspusē pamīšus kārto Mocarellas un tomātu ripiņas.

  Solis 6

  Liec cepties cepeškrāsnī 35-40 min.

  Secinājums

  Ļoti labi garšo arī atdzisis. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi