Gatavo.com Logo 512x512px

Saldais lavašs ar biezpienu un āboliem

Saldais lavašs ar biezpienu un āboliem
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavs
  30 min

Saldais lavašs ar biezpienu un āboliem vai drīzāk lavaša kūka ir superīgs saldais. Ātri, gardi un viegli. Lavašam ne vienmēr ir jābūt sāļam, pildītam ar vistas gaļu, krabju nūjiņām, sēnēm, dārzeņiem un daudz ko citu.

Citas lavaša receptes meklē ŠEIT.

Kas ir Lavašs?

Lavašs ir galvenokārt Tuvajos Austrumos un Kaukāzā izplatīta neraudzēta kviešu maize. Tradicionāli cep speciālā krāsnī — tandirā. Tiek uzskatīts, ka lavašs cēlies no Armēnijas, kur tā ir viena no galvenajām ēdienkartes sastāvdaļām. Nosaukums cēlies no vārdiem lav (լավ) — ‘labs’ un haš (հաշ) — ‘ēdiens’.

Lavašs ir tradicionāla plānā maize, kas ir neatņemama armēņu virtuves sastāvdaļa. Tās sagatavošanu parasti veic neliela sieviešu grupa, un tas prasa lielu piepūli, koordināciju, pieredzi un īpašas prasmes. Vienkāršu mīklu, kas izgatavota no kviešu miltiem un ūdens, mīca un veido bumbiņas, kuras pēc tam sarullē plānās kārtās un izstiepj virs īpaša ovāla spilvena, ko pēc tam sit pret tradicionālās koniskās māla krāsns sienu. Pēc trīsdesmit sekundēm līdz minūtei izceptā maize tiek izvilkta no krāsns sienas. Lavašu parasti pasniedz ar vietējiem sieriem, zaļumiem vai gaļu, un to var uzglabāt līdz sešiem mēnešiem.

Lavašs ir neatņemama daļa no Armēņu kāzām. To uzliek uz jaunlaulāto pleciem, lai nestu auglību un labklājību. Grupu darbs lavaša cepšanā stiprina ģimenes, kopienas un sociālās saites. Jaunas meitenes parasti darbojas kā palīgi šajā procesā, pakāpeniski iesaistoties, gūstot pieredzi. Vīrieši ir iesaistīti arī spilvenu un krāšņu izgatavošanu, kā arī nodod savas prasmes studentiem un mācekļiem, kas ir nepieciešams solis, lai saglabātu lavaša izgatavošanas vitalitāti un dzīvotspēju. Saldais lavašs ar biezpienu un āboliem.

Lavašs ir plaši izplatīts arī Azerbaidžānā, Gruzijā, Turcijā, Irānā un citur.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Nomizo un sablenderē vai ļoti smalki sakapā ābolus.

  Solis 2

  Pēc tam sajauc ābolus ar biezpienu, 1 olu, cukuru un kanēli. Visu kārtīgi samaisi.

  Solis 3

  Masu smērē uz lavaša. Rullē ciet lavašu un apsmērē ar olas dzeltenumu.

  Solis 4

  Liec cepties cepeškrāsnī uz 180°C, 20 minūtes.

  Secinājums

  Lavašu var arī nelikt cepties cepeškrāsnī, bet ēst tādu kā ir. Sanāk lielisks saldais. Dekorē ar pūdercukuru. Ābolus droši vari arī nomainīt uz sev tīkamāku augli, tāpat kā biezpiena vietā izmantot krēmsieru. Ļaujies fantāzijai. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi