Gatavo.com Logo 512x512px

Pupiņu biezzupa

Pupiņu biezzupa
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Gatavs
  35 min

Pupiņu biezzupa. Pupiņu zupa ir mans top ēdiens. Pupiņas man vispār ļoti garšo. Biezzupas ir kļuvis tāds labs trends. Izmēģini šo recepti, nenožēlosi!

Citas zupas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Pupiņas, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un nodrošina mērenu daudzumu dzelzs, tiamīna un riboflavīna, visā pasaulē tiek izmantotas ēdiena gatavošanai gan svaigā, gan žāvētā aļa pupiņu šķirņu aug vai nu kā uzcelts krūms, vai kā kāpšanas augs, taču daži svarīgi veidi ir vidēja veida. Ekstensīvi tiek audzēti punduri un pusceļotāji. Ja kāpšanas veidu audzē nenobriedušu sēklu pākstīm, ir nepieciešami mākslīgi balsti, lai atvieglotu ražas novākšanu.

Šķirnes ļoti atšķiras pēc lieluma, formas, krāsas un nenobriedušu pākšu šķiedrainuma vai maiguma. Parasti šķirnes, kas audzētas sausām nobriedušām sēklām, rada pākstis, kas ir pārāk šķiedrveida, lai tās varētu ēst jebkurā attīstības stadijā.

Lielākā daļa ēdamo pupiņu ar pākstīm dod salīdzinoši zemu nobriedušu sēklu ražu vai arī to sēklas ir zemas ēšanas kvalitātes. Sēklu krāsas ir no baltas līdz zaļai, dzeltenai, dzeltenbrūnai, rozā, sarkanai, brūnai un violetai līdz melnai vienkrāsainās krāsās un neskaitāmos kontrastējos rakstos. 

Sēklu formas ir no gandrīz sfēriskas līdz saplacinātām, iegarenām un nieres formas. Pākstis ir dažādu zaļu, dzeltenu, sarkanu un purpursarkanu nokrāsu un apšļakstītas ar sarkanu vai purpursarkanu; pāksts formas svārstās no plakanas līdz apaļai, gludai līdz neregulārai un taisnai līdz asi izliektai; garums svārstās no 75 līdz 200 mm vai vairāk.

Lai labi garšo pupiņu biezzupa!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Zupas katlā virs vidēji lielas liesmas pāris ēdamkarotēs olīveļļas apcep burkānu, pētersīli, sīpolu, ik pa brīdim apmaisot. Pievieno pupiņas, apmaisi.

  Solis 2

  Pēc tam pielej karstu buljonu. Samazini liesmu līdz minimumam, uzliec vāku un vāri, līdz pupiņas mīkstas (apmēram 20 min).

  Solis 3

  Pēc tam katla saturu ar rokas blenderi sablendē. Pievieno laurlapas, piparus, sāli un pētersīļus. Turpini vārīt vēl 5 min.

  Secinājums

  Pasniedz ar skābo krējumu un sakapātiem pētersīļiem, dillēm. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi