Gatavo.com Logo 512x512px

Pildītas sēnes ar parmezāna sieru

Pildītas sēnes ar parmezāna sieru
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Porcijas
  15
 • Gatavs
  35 min

Pildītas sēnes ar parmezāna sieru. Izmēģini šo fantastisko pildīto sēņu recepti, kas lieliski noderēs gan kā uzkoda, gan kā pamatēdiens.

Sēnes ir viena no visaizraujošākajām ēdamajām lietām uz pasaules. Tās lieliski garšo uz picām, salātos, makaronos un gandrīz visur, kur tās pievieno klāt. Sēnes satur slimību apkarojošas īpašības, antioksidantus un veselu gammu svarīgu uzturvielu. Tās satur pat varu – minerālu, kas ir vitāli svarīgs mūsu veselībai  un ko paši nevaram saražot. Pildītas sēnes ar parmezāna sieru. 

Citus sēņu ēdienus meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Sēnes nepieder ne pie augu valsts, ne arī pie dzīvnieku valsts, bet veido atsevišķu – sēņu valsti. Latvijā sastopamas vairāk nekā 4000 sēņu sugas. Cepurīšu sēņu sugu skaits ir apmēram 1250, piepju sugu skaits – apmēram 150 (2017). Aizvien tiek atklātas jaunas sugas. Plaši izplatītas ir mikroskopiskās sēnes, kas sastopamas augsnē vai kā parazīti – augu, dzīvnieku un cilvēku slimību izraisītājas. Nepietiekamās izpētes dēļ sēņu sugu skaits nav pietiekami apzināts. Sēnes pēc to barošanās veida ir saprotrofas (barojas ar gatavām organiskām vielām), simbiotrofas (veido mikorizu ar augu saknēm) un biotrofas (parazītiskās sēnes). Vienkāršākajām sēnēm veģetatīvo ķermeni veido kails protoplasts vai aizmetņa tipa micēlijs. Augstāk attīstītām sēnēm micēlijs sastāv no hifām. Sēņu valsts sistemātika mūsdienās tiek veidota, balstoties uz DNS sekvenču pētījumiem.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzkarsē krāsni līdz 180 ° C.

  Solis 2

  Izgriez un/vai nogriez katras sēnes kātiņu un smalki sagriez tos.

  Solis 3
  griež sēnes kātiņus

  Sēņu cepurītes noliec malā vēlākam laikam.

  Solis 4

  Sasmalcini smalki pētersīļus un ķiplokus. Nesajauc kopā!

  Solis 5
  Saceptas sēnes uz pannas.

  Uz pannas uzkarsē eļļu. Sacep sagrieztos sēņu kātiņus ar ķiplokiem, apmēram 6 līdz 8 min., nepārtraukti maisot. Esi uzmanīgs un nepiededzini ķiplokus.

  Solis 6

  Bļodā sajauc gatavos sēņu kātiņus ar krēmsieru, rīvmaizi, pusi Parmezāna sieru, pētersīļiem, sāli un pipariem, samaisi, līdz tie vienmērīgi sajaucas.

  Solis 7
  pildītas sēnes uz cepamās pannas.

  Uz cepešpannas novieto cepamo papīru. Tad kārto sēņu galviņas uz papīra vienu otrai blakus. Pildi tās ar izveidoto maisījumu, ar nelielu kaudzīti.

  Solis 8
  pildīta sēne

  Katru iepildīto sēni apber otru pusi pāri palikušo Parmezāna sieru. Liec cepties aptuveni 20 min.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi