Gatavo.com Logo 512x512px

Neceptā laima siera kūka

Neceptā laima siera kūka
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  4 h
 • Gatavs
  4,20 h

Neceptā laima siera kūka jeb laima siera kūka bez cepšanas, vēl viens gards našķis. Pagatavo no rīta un vakarā varēsi jau baudīt.

CItas kūkas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Laims ir apaļš auglis ar apmēram 3—6 cm diametru, stipru citrusu smaržu, zaļu mizu un skābenu mīkstumu. Laimu nevar ilgi uzglabāt, jo tas ātri sažūst un miza kļūst brūna un cieta. Laims ir labs C vitamīna avots un to bieži izmanto, lai izceltu citu pārtikas produktu un dzērienu garšu.

Uzspiežot dažus sulas pilienus uz citiem augļiem, piemēram, papajām un kaktusvīģēm, to garša tiek vairāk izcelta. Plaši lieto Āzijā, kur to izmanto ēdienu, desertu un dzērienu gatavošanā. Piemēram, Taizemē laima sulu lieto kā garšvielu.

Regulāra laima ēšana palīdz novājēt, pazemina asinsspiedienu, palīdz atmest dzeršanu un smēķēšanu.Tas aug tropu mežos un ir ļoti sulīgs un nesatur sēkliņas. Laims pēc garšas līdzīgs citronam , bet augļi ir sīkāki un plānāku mizu ar ļoti stipru citrona aromātu.

..

Sens siera kūkas veids varēja būt populārs ēdiens Senajā Grieķijā pat pirms romieši to pieņēma līdz ar Grieķijas iekarošanu. Agrāko apliecināto siera kūku pieminējis grieķu ārsts Aegimus (5. gadsimts p.m.ē.), kurš uzrakstījis grāmatu par siera kūku gatavošanas mākslu. Agrākās saglabājušās siera kūku receptes ir atrodamas Cato Vecākā žurnālā De Agri Cultura, kurā ir iekļautas receptes trim reliģiskām kūkām: libum, savillum un placenta. No trim placentas kūka visvairāk līdzinās mūsdienu siera kūkām: ar garozu, kas ir atsevišķi sagatavota un cepta.

Mūsdienīgāka versija, ko sauc par sambokādi, kas pagatavota ar plūškoka ziedu un rožūdeni, ir atrodama Forme of Cury, angļu pavārgrāmatā, kas izdota 1390. gadā. Pamatojoties uz to, angļu šefpavārs Hestons Blūmentāls apgalvo, ka siera kūka ir angļu izgudrojums.

Angļu nosaukums siera kūka ir izmantots tikai kopš 15. gadsimta, un siera kūka savā mūsdienu formā ieguva tikai aptuveni 18. gadsimtu. Eiropieši sāka noņemt raugu un tā vietā siera kūkai pievienoja sakultas olas. Pazūdot nepārvaramā rauga garša, rezultāts vairāk garšoja pēc deserta garduma. 19. gadsimta sākuma siera kūku receptes Marijas Rundelas grāmatā “A New System of Domestic Cookery” ir pagatavota no biezpiena un svaiga sviesta.

Neceptā laima siera kūka, lai labi garšo!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  24 cm diametra kūkas forma.

  Solis 1

  Pagatavo kūkas pamatni. Cepumus samal smalkās drupačās. Pēc tam drupačas samaisi ar izkausētu sviestu un liec uz izklāta cepamā papīrā kūkas formā.

  Solis 2

  Kūkas formu liec saldētavā, apmēram 15 min.

  Solis 3

  Pagatavo krēmu. Krēmsieru ar piebiezināto pienu puto apmēram 2-3 min.

  Solis 4

  Pēc tam masai pievieno laima sulu, vaniļu, smalki sarīvētu laima miziņu, visu apmaisi (bez putošanas).

  Solis 5

  Atsevišķā trauciņā saldo krējumu sakul putukrējumā. Putukrējumu iemaisi krēmsiera masā.

  Solis 6

  Masu izlīdzini pāri atdzesētajai cepumu pamatnei un liec ledusskapī. Atdzesē vismaz 4 h.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi