Gatavo.com Logo 512x512px

Sarkanā samta kūka

Sarkanā samta kūka
 • Sagatavošanas Laiks
  30 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Gatavs
  1 h

Sarkanā samta kūka ir Latvijas Dzimšanas dienas kūka, tās krāsas dēļ. Taču patiesībā, šī kūka ir radusies ASV (lasi zemāk). Kūkas ir jāēd, īpaši svētkos. Izmēģini!

Citas kūkas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

19. gadsimtā “samta” kūka, mīksta un samtaina drupinātu kūka, tika pasniegta kā grezns deserts, atšķirībā no biežāk sastopamās kūkas ar rupjāku drupinājumu. Ap 20.gadsimta miju tika ieviesta velna ēdiena kūka, un tā daži uzskata, ka radusies sarkanā samta kūka. Galvenā atšķirība starp abām kūkām ir tāda, ka velna ēdiena kūkā izmantota šokolāde, bet sarkanā samta kūkā – kakao.

Adams Extract ir atzīts par sarkanās samta kūkas ievešanu virtuvēs visā Amerikā Lielās depresijas laikmetā. Tas bija viens no pirmajiem, kas pārdeva sarkanās pārtikas krāsvielas un citus garšas ekstraktus, izmantojot tirdzniecības vietas.

Kad Otrā pasaules kara laikā ASV tika normēti pārtikas produkti, maiznieki izmantoja vārītas biešu sulas, lai uzlabotu kūku krāsu. Bietes tika un tiek izmantotas dažās receptēs kā pildviela vai mitruma saglabāšanai.

Sarkanā samta kūka un tās oriģinālā recepte ir labi zināma ASV no Ņujorkas slavenās viesnīcas Waldorf-Astoria, kas nodēvēta par kūku Waldorf-Astoria. Tomēr to plaši uzskata par dienvidu recepti.

Tradicionāli sarkanā samta kūka tiek glazēta ar franču stila sviesta ermīna glazūru, kas ir ļoti viegla un pūkaina, bet aizņem laiku, lai pagatavotu.

Sarkanās kūkas saknes dažkārt tā tiek uzskatīta par dvēseles ēdienu dienvidos. Sarkanā krāsa bieži tiek izmantota jūnija padsmitā gada svinībās, lai simbolizētu asinsizliešanu cīņā pret verdzību. To izmanto arī, lai atcerētos melnādaino senču dzīvi pirms emancipācijas, jo tiek godināti tie, kuriem nebija iespējas izbaudīt mūsdienu brīvības.

 

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Ja nevēlies gatavot mīklu un vēlies paātrināt procesu vari izmantot Herkuless Sarkanā samta kūkas maisījumus.

  Solis 1

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 180°C.

  Solis 2

  Izklāj divas 20 vai 23 cm garas apaļas pannas ar cepamo papīru. Ietauko malas. Atliec malā.

  Solis 3

  Lielā traukā izsijāt kopā miltus, kakao pulveri, cepamo sodu un sāli. Atliec malā.

  Solis 4

  Ar mikseri sakul kopā eļļu un cukuru, līdz tie pilnībā saplūst, apmēram 2 min Pievieno olas vienā reizē, kuļot, līdz kļūst vieglas un gaisīgas. Pievieno vaniļas ekstraktu un pārtikas krāsvielu un labi samaisi.

  Solis 5

  Samaisi kopā kefīru un etiķi. Novieto malā.

  Solis 6

  Visas iepriekšējās sastāvdaļas lēnām apvieno kopā.

  Solis 7

  Sadali mīklu starp sagatavotajām pannām un liec cepties 25 līdz 30 min, vai līdz zobu bakstāmais, kad ievietots vidū, iznāk tīrs. Pēc tam ļauj kūkām pilnībā atdzist.

  Solis 8

  Ar mikseri sakul sviestu un krēmsieru līdz vieglai un gaisīgai kondīcijai, apmēram 2 min. Pievieno vaniļas ekstraktu, sāli un pūdercukuru un saputo, apmēram vēl 2 min.

  Solis 9

  Abas pamatnēs pārgriez uz pusēm. Vdeido kūku pa kartām. Uz pamatnēm smērē virsū pildījumu.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi