Gatavo.com Logo 512x512px

Karpa sēņu mērcē

karpa sēņu mērcē
 • Sagatavošanas Laiks
  25 min
 • Gatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavs
  40 min

Karpa sēņu mērcē. Īsts rudens vai pat ziemas ēdiens. Daudzumu sastāvdaļām izvēlies atkarīgi no ēdāja skaita un no paša vēlmēm. Vakariņās visi būs sajūsmā! Izmēģini!

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Karpa, Eiropas karpa jeb sazāns ir plaši izplatīta saldūdens karpu dzimtas zivs, kuras dabīgais izplatības areāls ir Eiropa, Rietumāzija un daļēji Centrālāzija (no Turcijas līdz Afganistānai un Tadžikistānai ). Savvaļas populācija Eiropā ir apdraudēta, un karpa dabīgajās ūdenstilpēs sastopama reti, toties tās domestificētā forma ir introducēta visā pasaulē.Par karpas izcelsmes reģionu tiek uzskatīta Donavas delta.

Latvijā karpa audzēta dīķsaimniecībās jau no 13. gadsimta. Lielā skaitā tā ir arī bijusi izlaista vai izkļuvusi savvaļas ūdenstilpēs pati. Tomēr pastāvīga, vairotiesspējīga populācija nav izveidojusies, tāpēc sastopama samērā reti. Ir novērots dabisks nārsts un mazuļu attīstība nelielā dīķī.

Karpa sēņu mērcē, lai labi garšo.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Notīrītu karpu, sagriez palielos gabalos. Apcep uz pannas.

  Solis 2

  Pēc tam apcet arī sēnes un sīpolus uz pannas.

  Solis 3

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 200°C.

  Solis 4

  Pēc tam liec sautējamā traukā, pārkaisi ar ceptām sēnēm un sīpoliem, pārlej ar krējumu un pārkaisi ar rīvētu sieru un liec cepeškrāsnī.

  Solis 5

  Cep aptuveni 15 min.

  Secinājums

  Pasniedz ar svaigiem salātiem. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi