Gatavo.com Logo 512x512px

Gardais rīsu plovs

Gardais rīsu plovs
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  45 min

Gardais rīsu plovs ēdiens, ko vari pagatavot nedēļai un pusdienām nebūs jādomā. 

Citas rīsu ēdiena receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Rīsi ir sens austrumu tautu kultūraugs. Rīsi satur ļoti maz tauku, olbaltumvielu un šķiedrvielu, kas palīdz pret pārēšanos un bieži tas tiek ieteikts kā diētisks produkts.

 • Sarkanie rīsi. Šis Taizemes tradicionālais rīsu variants pēdējā laikā ir parādījies arī Francijas dienvidos.
 • Gargraudu rīsi. Visizplatītākais rīsu veids, ko lieto plovu, piedevu un desertu pagatavošanai.
 • Apaļgraudu rīsi. Nereti tos sauc par piena rīsiem. Audzē to galvenokārt Itālijā, tāpēc tas sastopams plaša spektra Vidusjūras valstu ēdienos – no risotto līdz zupām. Pateicoties tam, ka šie rīsi ir ļoti lipīgi, tos izmanto arī suši gatavošanai.
 • Savvaļas rīsi. No botāniķu viedokļa šie nemaz nav rīsi, bet gan daudzgadīga zāle, ko audzē Ziemeļamerikas lielo ezeru rajonā. Šie rīsi ir ar augstu uzturvērtību. Savvaļas rīsi ir ļoti cieti.
 • Brūnie rīsi. Vieni un tās pašas šķirnes rīsi, tikai dažādi apstrādāti, atšķiras pēc krāsas, garšas, uzturvērtībām un gatavošanas ilguma.

Pēc apstrādes veida rīsus iedala: brūnie – minimāla apstrāde, saglabājot visvairāk uzturvielas; baltie – slīpēti sniegbalti rīsi – visizplatītākais apstrādes veids; tvaicētie- speciali apstrādāti ar tvaiku, lai saglabātu vitamīnus un minerālvielas pašos rīsos, nevis apvalkos.

Rīsi satur daudz minerālvielas un B grupas vitamīnus un veicina holesterīna samazināšanos organismā. Visbiežāk lieto diētiskajos ēdienos.

 • Brūnie rīsi. Āzijā brūnos rīsus uzturā parasti lieto bērni un gados vecāki cilvēki, bet Eiropā un Amerikā tos iecienījuši veselīga uztura piekritēji. Tie ir gaiši brūnā krāsā un ir veselīgāki nekā baltie rīsi, jo apstrādes laikā apvalkā tiek saglabātas vērtīgās uzturvielas. Tomēr derīguma termiņš brūnajiem rīsiem ir īsāks nekā baltajiem.
 • Baltie rīsi. Šiem rīsiem tiek veikts pilns apstrādes cikls. Te parasti ir gludi un līdzeni, raksturīgā baltā krāsā un dzidri, tomēr daži graudi var būt mazāk caurspīdīgi, jo satur sīkus gaisa burbulīšus. Balti rīsi satur mazāk vitamīnus un minerālvielas nekā brūnie un tvaicētie rīsi, tomēr tieši baltie ir pasaulē vispopulārākie rīsi. Balto rīsu pagatavošanas laiks ir 10 – 15 minūtes, bet gataviem rīsu ēdieniem piemīt lieliska garša un elegants izskats.

Lai labi garšo gardais rīsu plovs!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Gaļu sagriez palielos kubos, tad liec karstā eļļā fritēties līdz zeltaini brūnai krāsai.

  Solis 2

  Sīpolus un burkānus nomizo, sagriez lielākos gabalos.

  Solis 3

  Rīsus noskalo, atstāj ūdenī uzbriest uz 5 minūtēm.

  Solis 4

  Tīrā katlā eļļā liec nedaudz garšvielas, tad pievieno sīpolus, ķiplokus un burkānus.

  Solis 5

  Pievieno tomātu pastu, nedaudz apcep un apmaisi.

  Solis 6

  Tad liec klāt rīsus un 1 l ūdens, apmaisi.

  Solis 7

  Visu sautē zem vāka, līdz gatavs (30 minūtes).

  Solis 8

  Plovu pasniedz karstu ar aukstu skābo krējumu.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi