Gatavo.com Logo 512x512px

Gaļas un kabaču kotletes

Gaļas un kabaču kotletes
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavs
  35 min

Gaļas un kabaču kotletes. Ja nezini ko darīt ar kabaci, es tev ieteiktu pagatavot gaļas un kabaču kotletes. Kabacis padarīs nedaudz jautrāku gaļas kotlešu garšu. Izmēģini!

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Kabacis pēc latīniskā nosaukuma ir Cucurbita pepo. Kabači ir dārzeņķirbju šķirnes augi. Tie ir viengadīgi. Tos audzē gan siltumnīcās, gan lecekļos, bet pārsvarā audzē zem klajas debess. Kabači vai cukīni ir vasaras ķirbis, lakstaugs. Augs, kura augļus novāc, kad to nenobriedušās sēklas un vidus vēl ir mīksti un ēdami.

Botānikā kabača augļi ir pepo, oga (kabača zieda pietūkušā olnīca) ar sacietējušu epikarpu. Kulinārijā tas ir dārzenis, parasti vārīts un ēdams kā sāļš ēdiens vai papildinājums.

Kabači nāk no ķirbjiem, kas pirmoreiz tika pieradināti Mezoamerikā pirms vairāk nekā 7000 gadiem, bet paši kabači tika audzēta Milānā 19. gadsimta beigās.

Kotlete ir franču virtuves ēdiens, ko parasti cep no maltas vai kapātas gaļas, zivīm un dārzeņiem. Sākotnēji tika pasniegtas ar kauliņu gaļas gabalā, lai kotleti būtu ērtāk paņemt rokā. Kad izgudroja nazi un dakšiņu, kotletes ieguva mūsdienu izskatu.

Carienes Elizabetes Petrovnas laikā jaunie pavāri no Krievijas Impērijas tika sūtīti uz Franciju apgūt franču pavārmākslu. Vairākas receptes no Francijas tika atvestas uz Krievijas Impēriju, kur vēlāk radās Kijevas kotletes, Požarska kotletes un citi kotletes atvasinājumi.

Lai labi garšo gaļas un kabaču kotletes!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Kabaci sarīvē uz rupjās rīves, pieber mazliet sāls un piparus, samaisi un ļauj ievilkties 5 min.

  Solis 2

  Tikmēr otrā bļodā samaisi malto cūkgaļu ar liellopu gaļu.

  Solis 3

  Samaisi kopā rīvēto kabaču masu ar gaļu.

  Solis 4

  Piespied ķiploku un atkal kārtīgi samīci.

  Solis 5

  Tad veido kotletītes, liec uz pannas un no abām pusēm apcep.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi