Gatavo.com Logo 512x512px

Gaisīgā zemeņu plātsmaize

Gaisīgā zemeņu plātsmaize
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  50 min
 • Gatavs
  1, 05 min

Gaisīgā zemeņu plātsmaize. Plātsmaižu receptes nevar būt par daudz. Noteikti katram saimniekam ir sava īpašā. Izmēģini šo, viegli un ātri!

Citas saldā ēdiena receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Zemenes ir pieskaitāmas pie ogām, kas satur vislielāko daudzumu vērtīgu uzturvielu. Tās ir lielisks šķiedrvielu avots, satur maz kaloriju un tajās ir salīdzinoši neliels cukura daudzums. Nozīmīgākais ieguvums veselībai ir lielais antioksidantu daudzums. 

Zemenes ir dažādu antioksidantu avots, tai skaitā luteolīns, galskābe, flavonīdi, kvercetrīns u.c. Zemenes satur divus vitamīnus, kas organismā darbojās kā spēcīgi antioksidanti – A vitamīns (beta karotīna veidā) un C vitamīns (askorbīnskābes veidā). Abi darbojas organisma aizsardzības pirmajā līnijā, lai samazinātu brīvo radikāļu izraisītus šūnu bojājumus. 

Ēdiet zemenes! Tās palīdz muskuļiem, smadzenēm, sirdij, pazemina asinsspiedienu, aizkavē artrīta un vēža attīstību un uzlabo uztveres procesus.

100 gramos zemeņu ir tikai 33 kalorijas. Zemenes sastāv no 91% ūdens, 7,7% ogļhidrātu, 0,3% tauku un 0,7% proteīnu.

Ja domājat, ka augļi ir tikai sarkani, nav tiesa. Sastopamas dzeltenas, zilas, baltas, melnas un pat violetas zemenes. Dažas no tām ir ābola lielumā. Smagāko zemeni – 250 g – ievāca 2015. gada 28. janvārī Fukuokā, Japānā.

Romieši zemenes cienīja ne tikai to labo garšas īpašību dēļ. Viņi ticēja, ka ogas ārstē melanholiju, drudzi, sliktu elpu, hroniskus ģīboņus, kā arī liesas un aknu kaites.

Zemenēm piedēvē afrodīzija īpašības. Francijā jaunlaulātajiem brokastīs pasniedz zemeņu zupu.

Zviedrijā zemenes tradicionāli pasniedz vasaras saulgriežu galdā. Grieķijā augļus parasti pārkaisa ar cukuru, tad iemērc grieķu brendijā Metaxa un pasniedz kā desertu. Zemenes putukrējumā ir neiztrūkstoša Vimbldonas tenisa turnīra ēdienkartes daļa. Itālijā viena no populārākajām saldējuma (gelato) garšām ir tieši zemeņu.

Lai labi garšo gaisīgā zemeņu plātsmaize!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Būs nepieciešama aptuveni 20 x 30 cm cepampanna.

  Solis 1

  Uzkarsē krāsni līdz 180°C.

  Solis 2

  Cepamtrauku ietauko.

  Solis 3

  Sviestu, sāli un cukuru saputo, līdz sviests kļūst gaišāks. Pievieno olu un dzeltenumu, kā arī vaniļu un sakul.

  Solis 4

  Turpinot putošanu, pakāpeniski pievieno pienu.

  Solis 5

  Miltus sajauc ar cepampulveri un pievieno sakultajai masai. Mīklu ieklāj cepamtraukā, pārklāj ar zemenēm, pārkaisi ar brūno cukuru.

  Solis 6

  Cep 50 minūtes.

  Secinājums

  Baudi siltu ar putukrējumu vai vaniļas saldējumu. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi