Gatavo.com Logo 512x512px

Kokosriekstu kēkss

Kokosriekstu kēkss
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  1 h
 • Gatavs
  1,15 h

Kokosriekstu kēkss. Es esmu no tiem cilvēkiem, kuram svaigs kokosrieksts neiet pie sirds, bet Raffaello, nu tas ir gardums. Esmu arī iecienījusi kokosriekstu sviestu un pienu, to lietoju pie mērcēm, salātiem. Šoreiz gan izmantošu kokosriekstu skaidiņas, kas ir dikti gardas.

Citas kēksa receptes un netikai, meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Kokosriekstu palma ir Cocos nucifera palmu suga, kas aug līdz aptuveni 30 metriem un tiek plaši kultivēta tropiskā klimatā. Tā ir viena no aptuveni 2600 palmu dzimtas Arecaceae sugām, un tā ir vienīgā saglabājusies suga kokosu ģintī.

Termins kokosrieksts attiecas uz kokosriekstu palmas augli, kas sastāv no šķiedraina miziņas, kas aptver lielu sēklu vai iekšējo kauliņu. Termins kokosrieksts tiek lietots arī, lai apzīmētu visu lielo sēklu ar cietu, zaļu, šķiedrainu endokarpu vai ēdamo, komerciāli svarīgo, balto un gaļīgo sēklas daļu. Dobais centrs ir bagātīgi piepildīts ar duļķainu, bet caurspīdīgu, aromatizētu šķidrumu, kas pēc konsistences ir nedaudz biezāks nekā ūdens.

Lai gan kokosriekstu izcelsme ir strīdīga, tostarp Dienvidāzijas, Dienvidamerikas ziemeļrietumu, Jaunzēlandes un Indijas apgabalos, tas ir dāsni izplatījies tropos, plaukstot smilšainās augsnēs.

Botāniski kokosrieksts ir vienkāršs sauss rieksts, kas pazīstams kā šķiedrains kaulenis. Miziņa jeb mezokarps sastāv no šķiedrām, ko sauc par kokosšķiedru, un tajā ir iekšējais akmens. Kauliņa cietajam endokarpam, kokosrieksta ārpusei ir trīs dīgtspējas poras (jeb stoma). Skaidri redzamas uz ārējās virsmas pēc miziņas noņemšanas. Caur vienu no tiem radikulis parādās, kad embrijs dīgst. Pie endokarpa iekšējās sienas pielīp sēkliņa ar biezu albumīna endospermu (kokosriekstu “gaļa”), balto un gaļīgo sēklas ēdamo daļu.

Lai gan kokosriekstu gaļa satur mazāk tauku nekā citi sausie rieksti, piemēram, zemesrieksti un mandeles, tā ir ievērojama ar savu lielo piesātināto tauku daudzumu. Apmēram 90% no kokosriekstu “gaļā” atrodamajiem taukiem ir piesātināti, kas pārsniedz tādu pārtikas produktu kā speķis, sviests un tauki. Tomēr ir notikušas diskusijas par to, vai kokosriekstu piesātinātie tauki ir vai nav veselīgāki par piesātinātajiem taukiem, kas atrodami citos pārtikas produktos. Kokosriekstu “gaļa” satur arī mazāk cukura un vairāk olbaltumvielu nekā populārie augļi, piemēram, banāni, āboli un apelsīni, un tajā ir salīdzinoši daudz minerālvielu, piemēram, dzelzs, fosfora un cinka.

Lai labi garšo kokosriekstu kēkss!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uz plīts vidēji karstā pannā ber kokosriekstu skaidiņas, tās, ik pa brīdim apmaisot, apgrauzdē gaiši karamelīgi brūnas. Tad pannu noņem no plīts un skaidiņas atdzesē.

  Solis 2

  Pagatavo kēksa mīklu. Bļodā liec sviestu, pievieno eļļu, cukuru un sāli un sastāvdaļas ar mikseri puto kādas 2 - 3 min, tad pa vienai ieputo olas.

  Solis 3

  Atsevišķā bļodā sajauc miltus ar cepamo pulveri, tad pievieno sastāvdaļām bļodā, apmaisi. Pēc tam ievieno vienu pusi kefīra, visu apmaisi, un pievieno atlikušo kefīru, apmēram ¾ kokosriekstu skaidiņu un visu vēlreiz apmaisi.

  Solis 4

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 175°C.

  Solis 5

  Keksa formā ieklāj cepamo papīru un lej iekšā pagatavoto mīklu, izlīdzini.

  Solis 6

  Liec cepties kēksu, aptuveni 1h.

  Solis 7

  Kad kekss gatavs , to atdzesē.

  Solis 8

  Pūdercukuru sajauc ar pienu, ar to pārklāj kēksa augšpusi un pārber ar atlikušajām kokosriekstu skaidiņām.

  Secinājums

  Kēksa forma var būt gareniska vai apaļa, tam nav nozīmes, galvenais, lai maisījumam ir vietas. Jāatceras, ka kēkss uzpūtīsies. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi